Domov / Featured / Svet filmu TRON v Disney Infinity 3.0 by veru potešil

Svet filmu TRON v Disney Infinity 3.0 by veru potešil

TRON bol nezabudnuteľným sci-fi seriálom osemdesiatych rokov, v ktorom si zahral ústrednú postavu Jeff Bridges. Bol vo svojej dobe nadčasový, možno hodiaci sa do dnešnej doby, aj keď herné automaty filmového typu už nemajú svoju popularitu. Keď pred pár rokmi vytvorili filmovú podobu filmu, ktorý bol akoby pokračovaním seriálu, bolo prekvapujúce, že svoju úlohu si vo filme opäť zahral ten istý herec, ba dokonca ho počítačovo omladili, čím si zahral dvojrolu v rôznych svojich érach. Soundtrack pre tento film vyhotovil Daft Punk a patrí medzi populárne skladby. Pozornejšiemu divákovi neušlo, že pod filmom bol podpísaný Disney. O čom sa šuškalo, to sa aj naplnilo.

TRON v Disney Infinity
Disney sa naozaj rozhodol do Disney Infinity pripojiť aj tematiku TRONa. Ten pritom v rámci hier umožňuje hru so svetlom, umožní akciu a keďže samotný TRON je postavený na počítačovej hre, do ktorej prenikne živý človek, vraciame sa vlastne určitým spôsobom naspäť – do hry. Tron film ponúkol akciu, preteky a aj zaujímavý druh súperenia cez svetelné značky, ktoré iní nesmeli preťať, inak boli vyradení z hry. Ešte je ťažko povedať, či sa TRON v plnej svojej paráde a so všetkým, čo dokáže ponúknuť, objaví aj so svojim herným svetom a teda aj pretekmi. Samostatné postavy by boli podľa mňa smutné. Ich svet totiž ponúka mnohé, čo by ocenili hráči napriek tomu, že jeden herný TRON už na svetlo sveta nedávno vyšiel. V podobe Disney Infinity by však mohlo ísť o rozsiahlejší svet vo virtuálnej realite, tajné zákutia, alebo čokoľvek, čo by dokázalo udržať hráča v tomto svete.

TRON film a hra

Proti hre nahráva fakt, že postáv, ktoré by sme si výraznejšie z filmu zapamätali a tvorili neustálu súčasť deja, by sme napočítali na dlani prstoch jednej ruky a miest, ktoré sa navštívili vo filme, nebolo toľko pestrých… ale dosť fantazírovania. Od toho sú tvorcovia, aby využívali fantáziu. Svet pre “infiniťácku” verziu TRONa určite chceme, takže programátori, popasujte sa s tým najlepšie, ako viete.

V predpredaji už dve figúrky
V predpredaji oficiálneho distribútora sa už objavujú dve figúrky.
Ide o postavy a teda aj zároveň figúrky: Sam Flynn a Quorra. Quorra má svoj typickú účes z filmu, je oblečená v čiernom obtiahnutom obleku a holú má len tvár. Stojí a zaháňa sa so zbraňou. Postava Flynna má na sebe čiernu prilbu. Stojí v prikrčenej póze z boku a pripravuje sa na vrhnutie disku.

Mohlo by zaujímať

Figúrky Star Wars

Štart set Disney Infinity 3.0 Star wars Twilight of the Republic

Hra oficiálne nesie názov Start pack Disney infinity 3.0 Star Wars. Viac ani netreba. Herný svet STAR WARS Twilight of the Republic sa totiž nachádza ako...