Domov / STAR WARS / STAR WARS: Vozidlá

STAR WARS: Vozidlá

Hviezdne vojny chceli zostať originálom, čo si mohli vďaka vlastníctvu práv dovoliť a tak sa môžeme tešiť nefalšovaným Hviezdnym vojnám, hoci v určitej animovanej podobe, ale v hre to ani nejde inak. Battlefront sklamal pre svoju multiplayer verziu, užijeme si aspoň Disney Infinity Star Wars edície s jeho figúrkami. Jedným z prvkov, ktoré nám sú zo STAR WARS známe, sú vozidlá a jednotky umožňujúce presun.

Vesmírne stíhačky a väčšie lode
Každá planéta má svoje stanovisko, pristávaciu plochu pre vaše medziplanetárne dopravné prostriedky a teda aj rampu s počítačom, kde si môžete vybrať cieľovú planétu. V Twilight of the Republic, čiže v hre v základnom balíčku hry sú na výber štyri planéty a na každej sú úlohy hlavné aj mnoho vedľajších. Medzi nimi sa presúvate na stíhačkách a lodiach. Pri nich je dobré chápať ich používanie ako vec skôr automatickú. V niektorých častiach ich používania sa však dajú použiť v prípade stíhačiek aj ako zbrane na zneškodňovanie ríšskych stíhačiek. Ak máte obežnú dráhu pokojnú, zväčša tlačidlom zobrazeným na obrazovke vstúpite do atmosféry na konkrétnu planétu. Cestovanie medzi planétami nie je komplikované. Čo je výhodou, nie ste obmedzení palivom, či časomierou a podobne. Svety na oboch planétach máte tak voľné, ako hracie pole a teda aktívne pole vôbec dovolí. Vy rozhodujete kam idete a letíte.

Lietajúce vozítka v meste
Až druhá planéta prinesie použiteľné lietajúce vozidlá. Celkom prvé dve, s ktorými sa stretnete, budú v rovnakej časti mesta. S prvým vás zoznámi Jar-Jar, ide o vesmírny taxík. Ovládanie na Playstation 3 je pomocou páčok a rýchlejší pohon umožňuje R2, čiže tlačidlo ukryté na záhybe ovládača. Iné konzoly to musia mať podobné. S druhým výraznejším červeným a rýchlejším sa stretnete pri druhom pánovi s obáločkou na hlave, len pár desiatok metrov z pohľadu postavy, smerom k Chrámu Jediov. Pochopiteľne, nimi to nekončí. Užijete si ich ešte viac postupne v hre.

Veľké chlpaté živé príšery z Tatooinu
Hoci pochádzajú z Tatooinu, majú ich aj na Coruscante ako dovozný artikel. V jednej z misii sa naozaj objavia vypustené v meste na uliciach a vašou úlohou ich bude pochytať. Ide o tri mláďatá a veľkú matku so sedlom. Kým malé pochytáte v rukách, na matke sa zveziete. Tu získate skúsenosť, takže neskôr na Tatooine už budete vedieť čo s týmto tvorom robiť. Dokáže skrátiť chodenie a námahu najmä na púšti v ktorej hľadáte cieľ misie.

Tatooine príšera a misie

Tatooine a pretekársky klzák
Vážne pochybujem, že sa podarí na prvý krát vyhrať proti protivníkovi v súťaži pretekov púštnych klzákov. Áno, to sú tie známe z EPIZÓDY I. na ktorej Anakin Skywalker, neskôr Darth Vader a otec Luka Skywalkera, ešte ako malý pretekal. Pokiaľ si postavíte figúrku Anakina Skywalkera teraz už ako dospelého, tak by v skutočnosti mal vedieť ako sa vec ovláda. Ibaže tu nepreteká on, ale vy ako hráč. Pokiaľ ste hrali desiatky či stovky pretekov v Disney infinity 1 s bleskovým McQueenom, potom môžete mať zručnosť v ovládaní pretekárskych vozidiel. Aj tu ide o hyperpohon nabitý v ukazovateľovi špeciálneho pohonu počas šmýkania sa v zákrutách. Ten si aktivujete trhnutím pravej páčky vpred. No ukazovateľ musí byť plný.