Domov / STAR WARS / STAR WARS: Tatooine

STAR WARS: Tatooine

Tatooine je tretia planéta, na ktorej sa v rámci hry Twilight of the Republic objavíte. Známa piesočnatá planéta, ktorá už vo filme bola nakrúcaná v Tunisku a inšpirovaná skutočnými berberskými budovami, ktoré sa v Tunisku jeho púštnej časti nachádzajú, je zachovaná s viacerými prvkami. Aj keď sa tu neobjavujete v čase, kedy bol Anakin len chlapec a dobrý závodník, ste tu počas Anakinovej dospelosti. A opäť môže pretekať. Záleží len od vás, či nájdete chýbajúce diely do pokazeného klzáku.

Star Wars komunikácia

Hlavné misie
Celkom prvou misiou bude získať si priazeň ochrankárov pred vstupom do Jabbovho baru. Neskôr sa tam vrátite narobiť poriadok a zneškodniť bandu chuligánov. Na tejto planéte navštívite v rámci misii aj podnik so známou hudbou mimozemšťanov, ktorú si neodpustila ani LEGO STAR WARS verzia. Hlavné misie sa zväčša týkali diania vo vnútri, zničenie horúcich kotlov, alebo zábavná misia s hádzaním spotrebičov do veľkej tlamy v piesku, aby ste vyvolali zvracanie ozrutnej príšere a ona pustila potrebné súčiastky na opravu klzáku do pretekov.

Tatooine príšera a misie

Samotné preteky sú jednou z najhorších misií. Najhoršie preto, že zrejme na prvý krát tieto preteky nevyhráte. Klzák tohto druhu sa ovláda celkom inak než všetko v hre, využívať je možné prudké zákruty s ktorými sa dá nabiť ukazovateľ špeciálneho turbo pohonu a na rovnejších cestách je ním možné vyraziť silou vpred, no ako na potvoru budete aj vy nechcene parkovať v kamenných pilieroch a na iných horších miestach. V meste samotnom nájdete miesta s pokazenými droidmi, aj odľahlejšie miesta so známymi postavami z filmového Tatooine, ktoré po vás strieľali v horách. Tým boli načrtnuté aj bočné misie. Medzi bočnými sú rôzne výzvy, zbieranie gúľ s bodmi, ale aj pretekárske. Samozrejme, čím lepšie skóre, tým lepšie umiestnenie od bronzovej cez striebornú po zlatú medailu. Akonáhle dostanete misiu, v ktorej je oprava vysielača, je jasné, že tretia planéta už nebude poslednou a otvára sa vám Naboo. Stále tu však objavíte niečo z tých vedľajších úloh a možností hry.