Domov / Komunita / Oplatí sa nakupovať figúrky, alebo herné mince na eBay?

Oplatí sa nakupovať figúrky, alebo herné mince na eBay?

eBay Disney InfinityeBay vnímame ako nákupné miesto, kde nájdeme absolútne všetko. Disney Infinity je najpopulárnejšie v zahraničí, menej je známe u nás, no to sa pomaly mení. Očakávali by sme, že figúrky lacnejšie nakúpime na internete zo zahraničia. Je to však pravda?

Na webe kúpite všetko, ale…
Na aukčnom portáli nájdeme množstvo figúrok, celých herných setov, herných mincí, alebo aj celých hier pre konkrétne platformy. Pri vyhľadávaní naozaj nájdete širokú ponuku možností toho, čo si môžete kúpiť. Môžete reagovať na postavičky, ktoré vychádzajú cenovo na pár dolárov, či eur. Veľkým sklamaním je, že mnoho lacných figúrok v skutočnosti nie je figúrkou, len číselným kódom, ktorý je súčasťou každého balenia figúrky. Veľké množstvo predajcov je z Británie, či Nemecka a USA.

Drahšie, často oveľa
K cene figúrok je často nutné pripočítať dane a rôzne poplatky, ktoré nie sú bežné pri klasických lacných nákupoch. Vychádza to v konečnom dôsledku zásadne predražené. O lacnejšom nákupe nemožno hovoriť. Pri opakovanom pokuse nájsť niečo vo výhodnejšej cene sa to zrejme nepodarí ani vám. Poštovné sa pohybuje okolo 30 dolárov. Sklamaním je teda nakoniec cena za figúrku šplhajúcu sa aj na 40 dolárov, čo je prehnaná cena. Niektorí predajcovia však nemusia viditeľne a jasne upozorniť na to, že nepredávajú fyzickú figúrku, ale len kód. eBay teda v tomto prípade nie je žiadnou výhrou. Najlacnejšie figúrky v dolároch stoja okolo 5 dolárov s najlacnejším poštovným 8 dolárov pri setových najbežnejších figúrkach, no napríklad iné figúrky ako zo základného setu, napríklad Autá, či Toy Story sa hýbu už od 17 dolárov. Stále tak pôjde o drahšie figúrky, než u nás a v niektorých prípadoch ide o dvoj, či trojnásobok ceny, než je u nás. Dosť závratná je suma 17 USD + 3,4 USD za poštovné za figúrku Mickey Sorcerer. Keď sa však pozriete na ponuku Comgad.cz, či nimi zásobovaných obchodov.

Blázni nie sú výnimkou
POZOR: Občas sa vám podarí nájsť veľmi lacnú figúrku, kde je uvedené „NO BASE“. Znamená to, že figúrka bola odrezaná od základne. Základňu tak môže predajca naďalej používať na hranie, no postavička samotná bez základne, ktorá mimochodom ani nedokáže stáť sama o sebe, je v predaji. Takáto figúrka je vám pochopiteľne zbytočná a s konzolovou hrou fungovať nebude, pretože čip sa nachádza práve v podložke.

Evidentné tak je, že hoci sa na naše pomery zdá cena figúrok vyššia, v rámci celosvetového porovnania, sme na tom cenovo absolútne najlepšie.

Mohlo by zaujímať

TRON film a hra

Svet filmu TRON v Disney Infinity 3.0 by veru potešil

TRON bol nezabudnuteľným sci-fi seriálom osemdesiatych rokov, v ktorom si zahral ústrednú postavu Jeff Bridges. Bol vo svojej dobe nadčasový, možno ho...