Toy Box

Ak nemáte herné kamene, či poháre, no prešli ste si niektoré z herných svetov, máte možnosť objaviť čaro neobmedzeného sveta Disney v TOY BOXe. V preklade ide o škatuľu s hračkami, no význam názvu je skôr na u nás používané truhlice s hračkami, napríklad také, aké mal chlapec vo filme TOY STORY. Pojem TOY STORE sa v hre už nachádza, no ide o obchod, kde len hračky získate. To podstatné je už vo vašej vlastnej truhlici vašich hračiek – v TOY BOXE. Ten najväčší TOY BOX, ktorý sprístupníte napríklad aj spustením hry bez kameňa len čisto s postavičkami postavenými na základni, je svetom, v ktorom môžete robiť čokoľvek. Ide o rozľahlú plochu v okolí slávneho zámku Disney, kde môžete pomocou tlačidla SELECT a následne cez štvorec vstúpiť do režimu čarovného zrnka a s ním upravovať už postavené miesta, prípadne len pomocou SELECT vstúpiť do sekcie, v ktorej staviate a pridávate veci. Vytvárať môžete celkom nové svety, kompletné miesta z herných svetov, ktoré poznáte. Následne sa s nimi hrať a vytvárať si vlastné hry.

Toy box stavba

Herné režimy
Z TOY BOXU sa dá buď voľne sa pohybovať vo svete okolo hradu a rozširovať ho, no zároveň je tu možnosť v pilierovom výklenku vybrať si ďalšie miesta ako napríklad SIEŇ HRDINOV, TOY BOX a rôzne misie. Tam si môžete vyskúšať paintball, pretekanie a plnenie misií s autíčkom, či lezenie.
TOY BOX stavba terén

Naozaj neobmedzené
Infinity je v preklade „nekonečné“ a vaše možnosti sú v tomto prípade naozaj neobmedzené. Dávajte si však pozor na to, aby ste novú pevninu nepostavili zbytočne vysoko v zlej výške. Nápady, ktoré môžete využiť a rozsah toho, čo môžete postaviť, sa neobmedzujú. Na prvý pohľad máte obmedzený druh ciest a budov, no v konečnom dôsledku skladaním týchto budov docielite ich pestrosť. Ľahko pripravíte mestečko pre rodinku Úžasných, alebo skokanské dráhy pre Autá. Z TOY BOXU ako položky v menu si môžete vybrať ďalšie darčeky, ktoré ste získali v hre, alebo celkom nové. Napríklad nafukovacie lopty, rôzne postavičky, príšerky a mnoho ďalšieho. V tomto svete si nájdu svoje možnosti všetky postavičky. Príležitosti nájdu aj tí, čo radi lezú, pretože zopár takých miest sa nachádza neďaleko zámku na pravo, ak vychádzate z ovládacieho panelu v pilierovom výklenku.

Ovládanie a stavba vo svete TOY BOX
Keďže tieto stránky sú zároveň návodom na hru, je dobré spomenúť, ako sa vlastne v hre stavia. Kedykoľvek je možné tlačidlom SELECT vyvolať ponuku stavby. Vyberať si medzi možnými postaviteľnými predmetmi je možné ďalej pomocou R1 a L1. Tieto tlačidlá premietajú okruhy a následne R2 alebo L2 ďalej vyberajú v daných okruhoch aj konkrétny predmet. Pomocou šípok vľavo a v pravo docielite otočenie objektu.

Pozor na výšku umiestnenia. Ak chcete niečo postaviť na zelenej rovnej lúke, dajte si pozor, aby ste to naozaj umiestnili na lúke a nie výškovo pod ňou alebo nad ňou. K tomu vám pomôžu smerové šípky hore a dole. Ostatne, ak je miesto vhodné, vyžltia sa jeho okraje a rozpoznáte, že ste správne. Ak staviate niekde, kde sa to nehodí, ide o červené okraje. Stavať sa dá priamo cez tlačidlo krížikov.

Premiestňovanie alebo oprava zlého umiestnenia
Podstatnou vecou je vedieť veci premiestňovať, alebo opraviť. Ak ste niečo umiestnili vyššie, skúste v režime stavby SELECT stlačiť mriežku. Dostanete sa do režimu zrniečka, v ktorom stačí zrniečkom vstúpiť do konkrétneho predmetu, alebo dielu. Ak zmení farbu, na boku sa objaví ponuka možných nastavení. Ikona koša pri tlačidle krúžku znamená zmazať do koša, ikona pri modrom krížiku znamená presun inam. Ďalej môžete páčkami presne určiť novú polohu.

V predmetoch nájdete
Medzi predmetmi, hračkami a postavičkami nájdete vždy to, s čím ste sa stretli v herných svetoch vašich postavičiek. Sú to kúsky autodráhy, ciest, lopty, rôzne hračky a zdanlivo bezcenné veci. Nájdete tam aj automaty, ktoré generujú nepriateľov a tak je herný svet aj nebezpečný a dobrodružnejší. Vytvárať môžete oddelené ostrovy levitujúce vo vzduchu, medzi ktorými preskakujete pomocou skokov len vy pomocou McQeena alebo pána Úžasného na jeho aute. postavičkyNa každom ostrove môžete mať pokojne jeden svet, na druhom zas ďalší. Vytvárať môžete aj postavičky, čiže z Radiator Springs si môžete povytvárať náhodné autíčka z mesta, v prípade Monster University si môžete vyrobiť zopár príšeriek a samozrejmosťou sú aj rôzne stavby presne ako v hernom svete s misiami. Škoda, že už s misiami a kampaňami by to už bolo horšie.

Stavba sveta
Veľmi pekné video, v ktorom priamo vývojári predstavia spôsob stavby herného sveta, si môžete pozrieť nižšie. Máte možnosť nahliadnuť do toho, ako sa vytvára v zrýchlenom náhľade takýto svet, na čo treba myslieť, ale vidíte napríklad aj to, že nemusíte všetko stavať hneď pri sebe, ale môžete využiť premostenia, či len levitujúce miesta niekde nad vašimi hlavami na vytvorenie efektnej strážnej veže.