Domov / O hre Disney Infinity

O hre Disney Infinity

Startpack Disney InfinityV naozaj skrátenom predstavení je možné Disney Infinity charakterizovať ako hru pre deti a mladých ľudí, ktorým sa páči Disney, prípadne sú fanúšikom niektorých postavičiek a hľadajú spojenie filmu a konzoly. Pokiaľ svoju postavičku nenašli v starter packu, môžu si ju kúpiť osobitne, hrať online, alebo si užívať neobmedzený svet medzi hračkami zo sveta Disney v okolí slávneho hradu.

Je vyrábaná len pre konzoly PS3, XBOX 360, Wii, WiiU, NDS, no figúrky sú stále tie isté a použiteľné medzi sebou. Hoci hodnotenie hry je od 7 rokov, ideálna bude pre 12 ročných a to najmä pre možnú vyššiu náročnosť pri niektorých misiách, aj keď dnešné deti vedia prekvapiť. Nemožno ju pokladať medzi násilné hry, skôr pokojné a zábavné zábavky, ktoré sú orientované do svetov vždy známych z ich pôvodnej animovanej podoby (minimálne tematika a fungovanie okolia), čiže nič nové v podstate ľudí nečaká.

Balenie Starter pack
Balenie starter pack sa objavuje v našom predaji v modrej krabici s motívom hlavných postáv, ktoré sú aj obsiahnuté ako štartovné postavy. Krabica so skladaným viečkom má vysúvací plastový obal v ktorom sú pevne uchytené všetky postavičky, kartička s kódom pre online hru, jedna minca so špeciálnymi vylepšenia, ďalej manuál, hra a figúrky.

Celkovo je obsah balenia:

  • DVD s hrou
  • 3x figúrky (Jask Sparrow, Salley, Mr. Incredible)
  • Manuál / návod na použitie
  • Herná minca
  • Kartička s kódom pre online registráciu (nepovinné pri bežnom hraní)
  • Herný kameň (play set) sprístupňujúci herné svety troch figúrok
  • Základňa pre Disney Infinity s pripojením na USB

Samotný začiatok a prvé spustenie
Hra sa inštaluje zopár minút a po spustení vás ihneď vcucne do príbehu, v ktorom si vyskúšate hneď niekoľko úloh v jedinej súbežnej ukážkovej kvázy hre. Úplný začiatok vás vtiahne do sveta Disney, v ktorej si vyskúšate prvé skoky, ovládanie, vlastnosti niektorých postáv za prehrávania hudby. Nejde o klasickú hru, ako skôr ukážkou, ktorej ste súčasťou. Až po nej sa dostanete so svojou postavou postavenou na podložke Infinity základne so prvého herného sveta. Ide o hrad známy z úvodu rozprávok Disney v okolí ktorého postavíte svoje okolie. Toto je vás hračkársky svet, ktorý môžete budovať a pretvárať podľa seba. V ňom si môžete upravovať plochu. Chce to cvik, dokonca sa dá hovoriť, že ide o náročnú vec, pokiaľ chcete stavať a prerábať. Z tohto sveta sa dá vyraziť do Siene slávy, do nazbieraných hračiek, a tiež stretnúť s inými postavičkami, spoločne vyraziť na zápasy v paintballe, na preteky na motokárach a iné.

Ďalšie figúrky sa dajú dokúpiť v predajniach na webe, v kamenných predajniach, prípadne aj medzi hráčmi.

Herné svety
Tá ozajstná hra v ozajstných herných svetoch na vás čaká vtedy, keď na základňu umiestnite aj konkrétny kameň s hernými svetmi pre postavené figúrky. Prejdite do sekcie hry cez ponuku, kde si budete môcť zmeniť herný svet a ocitnúť sa napríklad vďaka kameňu v starter packu môžete v mestečku Radioator Springs (Autá), v mestečku rodinky Úžasných, alebo v Karibiku (Piráti Karibiku) . Viac o herných svetoch.