Domov / Komunita / Návod na hru Toy Story in Space

Návod na hru Toy Story in Space

Nepochybne mnoho hráčov Toy Story Space môže byť aj mladším ročníkom, ktorý si nebude môcť vedieť rady najmä z počiatku, čo je vlastne od neho nutné spraviť. S týmto návodom, ktorý vás pre začiatok prevedie úvodom aj svetom Toy Story Space, by ste mali zvládnuť pochopiť hru a následne pokračovať sami. Treba si uvedomiť, že nič komplikované vás nečaká, jedine ak kopec zábavy a plnenie misií, ktorých nebude málo a nudiť sa určite nebudete. Základný svet so svetom Toy Story obsahuje Jessie a Buzza. Nech hráte za ktorúkoľvek postavičku, úvod by mal byť celkom rovnaký. Ovládanie bude orientované pre hráčov na PS3. Ostatné konzoly odpustite a prosím skúste pohľadať váš ekvivalent.

Samotný štart
Samotný štart a objavenie sa v hernom svete je trochu chaotické. To preto, že ste sa pripojili do tohto sveta práve v čase, keď miesto zasiahol meteorický dážď a je potrebné spustiť ochranné pole, aby ste zabránili ďalšiemu vpádu nežiaducich meteoritov k vám. Potrebujete preto pribehnúť hore k veži, uchopiť batérie podľa zadania na obrazovke, na PS3 pomocou štvorca a po uchopení je ich nutné vložiť na správne miesto určené pre baterku v podstavci celého vysielača ochranného poľa. Pomocou R2 sa vám podarí batériu hodiť, no je nutné sa správne nasmerovať. Po zapojení dvoch batérií spustíte prvú časť. V podstate aj neskôr budete musieť zapojiť baterky a bude to fungovať opäť rovnakým spôsobom.

POZNÁMKA: Je možné, že od vás budú potrebovať iné postavičky, aby ste si precvičili vstupovanie do MISSION LOG, tlačidlo SELECT na ovládači. Toto tlačidlo umožní nahliadnuť do zoznamu hračiek a do zoznam úloh, ktoré práve riešite, alebo ste vyriešili. Nahliadnite preto do MISSION SELECT a postupujte podľa inštrukcii na obrazovke. Tlačidlo kocky aktivuje navigáciu k danej úlohe.

Po spustení ochranného poľa bude nutné opraviť zničenú plošinu. To sa vám podarí vylezením celkom hore a zapojením batérie na jej miesto. Rovná plošina následne ponúkne stavebný priestor pre budovy, ktoré si budete musieť kúpiť. To však nie je nič komplikované.

Toy Story in space úlohy

POZNÁMKA: Úlohy vám dajú vždy tie postavičky, ktoré majú nad hlavou otáznik, alebo výkričník. Hľadajte takého postavičky a následne postupujte podľa inštrukcií. Pomocou potvrdenia misie cez štvorec docielite GPS navigáciu so zelenou šípkou k danému miestu, postavičke, alebo činnosti.

Nasleduje misia, kde budete musieť priviesť správneho ufónika dole. Nenachádza sa ďaleko, takže žiaden strach. Vybehnite k stene po pravej strane, nad hlavou vám bude jemne žiariť žltý pás. To znamená, že môžete na ten pás vyskočiť a postavička sa chytí. Následne sa dá po tomto páse presúvať, vyskakovať hore, či pomocou hrúžku tlačidla na ovládači aj zoskočiť o jeden takýto pás nižšie. Hore potom preskočte na levitujúci kameň na ktorom je hľadaný ufónik a uchopte ho pomocou štvorca. Takto chyteného ho potom prineste naspäť.

Prvá stavba, ktorú bude nutné postaviť, je plošina. Nájdete ju v TOY STORE kam sa dá dostať jednoducho pomocou tlačidla SELECT a potom výber TOY STORE. Hračkáreň, ako to možno preložiť, ponúka vždy nejaké hračky podľa postupu v hre a tie je možné kupovať. Po prvej plošine sa čoskoro dočkáte nutnosti kúpiť ďalšiu budovu. Pôjde o budovu CLOTHING STORE za 150 zlatiek, čiže predajňa oblečenia. Pri stavbe jej musíte vybrať miesto. Na začiatku na výber veľa miesta nebude, takže rovno potvrďte to, ktoré je voľné ako jediné. Časom sa plošina totiž rozrastie. S ňou súvisí určitý postup v hre, pretože budova pomôže zmeniť jednotvárnosť ufónikov na o niečo viac pestrejšie. Podobné je to v hre Autá, kde je nutné zmeniť aspoň pár sivých áut na iné farby a iné zdobenia. Po postavení tejto budovy odporúčam vydať sa na malý prieskum do okolitého sveta. Prejdite sa do okolia a vyzbierajte aspoň desať červených toboliek s otáznikom, ktoré ukrývajú prekvapenia v podobe rôznych doplnkov. Môže medzi nimi byť totiž nejaký vzhľad a ten sa presunie do CLOTHING STORE, inak by ste v ňom mali veľmi slabý výber. Neskôr, keď príde na rad misia, v ktorej budete potrebovať zmeniť vzhľad zopár jednotvárnych ufónikov, tak oceníte lepší výber predmetov, účesov a podobne.

Po spustení stavby predajne odevov získate misiu, v ktorej bude nutné vyzbierať niekoľko kryštálov, či diamantov, ako chcete. Prinesú bodíky a čoskoro sa objaví aj ďalšia postavička, rozťahovací jazvečík, ktorého pozná každý z animovanej predlohy. Je ďalšou postavou, ktorá vám bude môcť dať úlohy a že ich od tejto chvíle bude dostatok vám bude jasné, keď sa pozriete okolo seba. Prvou nutnou úlohou je chytiť nejakého ufónika pomocou tlačidla štvorca a hodiť ho do oranžových dvierok do budovy pedajne odevov. Tam si budete môcť vybrať pomocou R2 a L2 buď oblasť (telo, hlava, účes, prídavky) alebo vyberať v sortimente samotnom. R1 a L1 fungujú rovnako, len dávajú opačné poradie. Stačí jediná postavička pre začiatok zmenené a po zmene stačí tlačidlo krúžku pre únik z úprav. Zmenená postavička vyjde von a misia je splnená.

Hľadanie kryštálov
Príďte k prasiatku, ktoré vám ponúkne misiu s krištáľmi. Vyrazte rovno, ako ukazuje šípka s GPS a pri útese stačí vyskočiť. Žltou farbou žiariaci pás znamená, že je možné sa na ňom uchytiť. Vyskočte pomocou modrého X a prejdite hore, kde sa mimochodom nachádza aj jedno červené prekvapenie. Misia CRYSTAL SMASH and BASH je vlastne jednoduchou úlohou pri ktorej musíte rozbiť aspoň tri krištále. Zavedie vás však aj ďalej, kde sa potrebujete dostať vyššie a vojsť do jaskyne s veľkým žltým kryštálom. Ten rozbite a získate extra body. Trik je v tom, že môžete kryštál rozbíjať pomocou trojuholníka ako útok vpred, ale aj útokom pomocou R2, kedy vrháte ozdobné gule, zrejme dosť tvrdé, že vedia rozbiť aj niektoré skalnaté blokády a aj kryštále.

Zmena vzhľadu budov
Skočte k tyranosaurovi, ktorý vám dá úlohu potrebnú a takú, ktorá je pravidlom pre každý jeden herný svet v Disney Infinity. Je potrebné vedieť, ako sa prerába vzhľad jednotlivých budov. Máte síce len tri budovy, dve postavené vami, no len jedna z kupovaných sa dá upravovať. Upraviť môžete aj základnú vežu s ochranným lúčom. K zmenám sa dá pristúpiť jednoducho. Prídete k budove a po objavení voľby CUSTOMIZE BUILDING stlačíte štvorec. Samozrejme po pridaní úlohy samotným tyranosaurom. Ostatní vám budú komentovať vaše počínanie.

Rozširovanie plochy a pes
Nájdite psa s otáznikom na sebe. Ponúka totiž dôležitú misiu BATTERY NEEDS, ktorá by mala byť teraz na rade. Potrebujete rozšíriť mesto, aby sa dalo postaviť viac budov. Potrebujete rozšíriť stavebnú plochu a práve pes vám dá túto úlohu. Choďte podľa GPS a dostanete sa k opustenej batérií. Tú uchopte a odneste nižšie do stanice. Vhoďte batériu pomocou R2 a aktivuje sa stavba políčka… teda pardón, ešte nie. Je potrebné vyjsť celkom hore, pretože pružina vystrelila jednu plošinku vyššie a na ňu musíte prejsť pomocou preskakovania z hora. Pri malom vodopáde žiaria žlté pruhy a po nich sa dá vyskočiť hore. Odtiaľ na roztrúsené, no nadnášajúce sa plošinky. Po nich prejdite až hore a vyjdite na okrúhly plech na ktorom je červené tlačidlo. To spustí stavbu rozšírenia stavebnej plochy. Po úspešnom splnení a postavení plošiny sa môže objaviť video havárie jedného ufónika.

Toy Story návod

Úloha od ufónika v uniforme
Skočte k malému ufónikovi v uniforme s výkričníkom po úlohu. Teší sa, že vám môže dať jednu stručnú. Musíte nájsť 5 veľkých debien a rozbiť ich. Trochu vám to ukáže okolie a objavíte aj teleport. Do neho stačí vojsť a stlačiť štvorec a presunie vás hore. Po vyzbieraní, respektíve rozbití všetkých piatich debien vám hra zobrazí video novej budovy, ktorú môžete postaviť, určenej na bojový tréning a taktiež ak ste sa popozerali na okolo a pozbierali zopár bodíkov navyše počas hrania, hra spustila aj video s hnedým koníkom, na ktorom sa vozí Woody, ako novú hračku, ktorú môžete v hre využiť.

Toy Store nákup
Stlačte SELECT a prejdite do TOY STORE. Koník menom Bullseye stojí 200 kryštálov. Určite si ho kúpte, veď to bude váš dopravný prostriedok. Ihneď po zakúpení sa objaví transportér, ktorý vám vyloží debnu ma plošinke. Budova COMBAT SIMULATOR stojí taktiež 200 a po spustení sa ihneď začína s jej stavbou. Naučí vás bojovať a je tak jasné, že budete onedlho vo svojom hernom svete bojovať aj proti nepriateľom.

Combat Simulator – výcvik
Po dostavaní Combat Simulator bude nutné otestovať jeho funkcie. Príďte k nemu a vstúpte dnu. Čaká vás niečo, čo vôbec nie je bežné. Vstúpite totiž do budovy dnu, čo pri iných herných svetoch vôbec nie je len tak. Nachádzate sa v priestore vyskladanom z debien na trénovanie. T o je len zdanie. To podstatné je niekde celkom inde. Príďte k hologramu, ktorý vám dá úlohu. Celkom prvá vás zavedie do dverí s teleportom, kde bude nutné stlačiť štvorec pre funkciu USE – Použiť. Dostávate sa do iného vesmíru k plošinám, po ktorých nebude nutné prechádzať, ale sledujte inštrukcie. Nikam neskáčte, len sa postavte a na tri figuríny modelov zloduchov vrhnite loptičky pomocou tlačidla zelený trojuholník. Loptičky ich rozbijú a plošina sa priblíži. Prejdite ďalej a aj tam vrhnite na štvrtú figurínu loptičku. Rozbiť loptičkami môžete všetky modré debny, nemôžete však rozbiť tvrdé sivé debny . Po uvoľnení cesty rozbitím tých modrých sa dostanete ďalej. Hore sa budú pohybovať tri figuríny, vždy bude buď jedna, alebo dve bližšie. Nespadnite dole. Vždy, keď je jedna bližšie, trafte ju loptou. Po zasiahnutí všetkých troch sa otvára ďalší priechod. Nasleduje časť, kde sa naučíte mieriť. Na PS3 stlačte L2, čo je mierenie. Pomocou mierenia nasmerujete loptu na presné miesto a nevadí, že nepriateľ je vyššie, než vy. Nasleduje takmer rovnaká misia, no nepriatelia sa pohybujú. Zasiahnite aspoň piatich a následne po splnení úlohy prejdite k teleportu. Nemusíte sa ale veľmi ponáhľať, môže vám ujsť zaujímavé červené prekvapenie za debnami.

Toy Story Výcvik

Teleportom sa vraciate naspäť a získate novú hračku, strelnú zbraň. Je potrebné vojsť do SELECT a kúpiť ju v hračkárstve.

POZNÁMKA: pri každom kroku sa nachádza modrý otáznik. Ide o nápovedu, ktorá presne ukáže, čo robiť a čo čakať od jednotlivej úlohy.

Ďalšie rozširovanie plochy
Zájdite za psom, ktorý vám opäť povie, kde hľadať druhú batériu. Pochopiteľne, možno ste už skôr sami túto plošinu postavili. Ak však idete presne podľa návodu, vydáme sa po ďalšiu batériu práve teraz. Po jej vložení sa tradične objaví pružina a tentoraz budú okolo tohto miesta iné kusy rotovať. Bude treba si vymerať výskoky a preskočiť opäť hore, aktivovať a spustiť celú stavbu. Na počudovanie sa prepadne jedna skalnatá rovina a otvorí priechod do nových priestorov. Skočte hneď opäť za psom, ktorý bude žiadať trochu zmeniť farbu na veži. Zmeňte nejaké súčasti a vyberte sa napríklad za postavičkou ufónika. Bude žiadať, aby ste mu dali kovbojský klobúk, lebo chce byť kovboj. Musíte ho preto hodiť do obchodu a zmeniť mu na hlave pokrývku hlavy na klobúk. To platí samozrejme len v prípade, ak ste klobúk našli a preto môže ufónik aj toto oblečenie žiadať.

Skočte za ufónikom v uniforme, ktorý vám dá ďalšiu úlohu, tentoraz znova rozbíjať 5 debien, no pôjde o oveľa horšie miesta. Skákať budete po kameňoch a nesmiete spadnúť do vody. Netreba opakovať zbieranie od začiatku, no vie to zdržať. Následne po splnení misie získavate ďalšiu budovu.

MOŽNÝ ZÁDRHEL: pokiaľ sa ocitnete v priestore pod opravenými plošinami, kde sa pred tým dalo pohybovať, no výstavbou stavebnej plochy ste si ju uzavreli, tak je tam stále teleport. Myslite na to. Dostanete sa tam napríklad pri zoskoku pri vode pri zbieraní debien.

Koník
Získajte koníka, ak ste si ho už kúpili. Toho si vyzdvihnete na plošinke, celkom prvej stavbe, ktorú ste si stavali. Pomocou štvorca pri voľbe SADDLE UP ho osedláte a môžete na ňom jazdiť. Ihneď po osedlaní sa vám zobrazí možná misia čisto pretekárska, pri ktorej koníka využijete. Vyzerá ako žltý portál s troma bodmi a ikonkou koňa. Tie tri body sú vždy úrovne obtiažnosti. Najskôr je žltá, potom oranžová a nakoniec červená. Keď sa vám podarí prejsť aj tú červenú, ikonový portál bude modrý, čo znamená, že ste prekonali všetky tri obtiažnosti a teraz si môžete pokojne vyberať akúkoľvek z nich. Úlohou je za vyhradený časť prejsť na koníkovi cez niekoľko svetelných bodov. Ak sa to podarí, vyhrali ste a otvára sa nasledujúca obtiažnosť.

Ufónik chce loptu a spoznávanie TOOLS – nástrojov
Nájdite ufónika s baseballovou rukavicou. Chce, aby ste mu hodili loptu. Vy naozaj máte baseballovú loptu vo svojej výbave, len ste možno doteraz nevedeli, ako ju zapnúť. Nástroje sú dôležitou súčasťou hry, no nie každý vie, ako sa s nástrojmi pracuje. Je to trochu komplikované. Postupujte po oslovení ufónika s rukavicou na PS3 je to R1, tam sa dostanete to režimu, kedy je možné vybaviť postavičku zbraňou, či predmetom. Posuňte pravú páčku tak, aby ste vybrali otáčavú ponuku smerom na loptu a potvrďte. Tým vybavíte postavu loptou.

TOY STORE nákup ďalších hračiek
V hračkárstve medzičasom pribudlo niekoľko noviniek. Určite zbraň Star Command Blaster za 375 kryštálov, ak ste mali šťastie tak aj Alien verzia Jessie za 625 kryštálov a určite budova menom HATCHERY, čo je veliteľstvo pre podporu nových foriem života. Stojí 375 kryštálov. Budovu určite postavte skôr, ako Alien Jessie, ktorú nebudete až tak potrebovať nutne pre najbližšie misie. Kúpte si aj zbraň. Ak vám chýbajú kryštále, vyrazte rozbíjať a zbierať. Aj pretekanie s koníkom zarobí veľa kryštálov. Následne si nezabudnite vybrať zásielku vo vašej celkom prvej vami postavenej budove na príjmovej plošine.

Hatchery
Po výstavbe novej budovy skočte za psom a oslovte ho o úlohu. Dá vám jednu súvisiacu s novou budovou. Skočte po vajíčko neznámeho tvora a prineste ho do tohto zariadenia. Vajíčko položte na plošinku so zelenou šípkou a následne stlačte na opačnej strane budovy pomocou štvorca USE. Tým sa aktivuje rameno, ktoré vajíčko zoberie dnu. Tam sa z neho vyliahne nová forma života. Medzitým sa vám dole sprístupnila špeciálna misia len pre Jessie, celkovo tri úrovne misie. Môžete ju ísť pokojne vyplniť a nazbierať nejaké kryštály, alebo vyraziť k ďalším žiadateľom o splnenie úlohy.

Ufónik fotograf s troma okuliarmi
Ufónik s takýmto popisom bude výzorovo sedieť na japonského turistu, ktorý chodí fotiť. Vyzerá tak, sami ste takú postavu nevytvárali. Má troj-okuliare na všetkých troch očiach. Bude chcieť, aby ste ho chytili a odniesli na nejaké zaujímavé miesto, aby si mohol urobiť fotky. Stačí uchopiť, odniesť a keď ich spraví, jednoducho ho pustiť.

Ufónik chce vlasy z kryštálov
Ďalší ufónik bude žiadať nájsť vlasy z kryštálov, ktoré stratil V skutočnosti chce, aby ste mu ich dali v CLOTHING STORE, v predajni odevov.

Vojdite do novej prepadliny – objavte svet Goo Valley
Neďaleko hlavnej veže sa nedávno prepadla skalnatá pôda. To ste nepochybne postrehli. Vojdite dnu, čaká vás misia, pri ktorej budete prechádzať zopár chodbami. Chce to občas dobre preskakovať. Nakoniec sa ocitnete v celkom neznámom svete, kde sopka chrlí kamene, a neexistuje tu silové ochranné pole. Myslite na to, že v tomto svete ružová voda zmenšuje a zelená voda zväčšuje. Pozor, sú tu aj stromy, ktoré majú ovocie rovnakých farieb. Vy ho síce nemôžete zjesť, no má rovnaké účinky ako voda samotná na všetko živé okolo vás. Zoberte si teda so sebou fialové ovocie, ak budete chcieť niečo zmenšovať a zelené, ak zväčšovať. Pomocou zelenej vody, ak do nej vstúpite, sa dá robiť vyšší skok, pomocou fialovej vody, ak do nej vstúpite, zas môžete vliezť často do skrytých a inak neprístupných miest. Malé otvory a jaskyne sa vám tak otvoria na dlhšie. Čaká vás pomerne veľký a rozsiahly svet celkom mimo vaše pôvodné mesto. Stále vás sprevádza prasiatko, ktoré je vybavené raketami. Treba myslieť na to, že pri vysokom výskoku potrebujete byť veľký. Ak však nemáte nikde zelenú mláku, či jazierko a jediné, čo máte po blízku je zelený strom, potom použite jeho ovocie na to, aby ste sa dostali vyššie. Docielite to tak, že nájdete formu života, ktorá vyzerá ako košík s viečkom. Tú položíte na miesto, odkiaľ sa vám bude lepšie skákať na rímsu, či vysoké miesto. Následne na neho nasmerujte mieridlom zelené ovocie a hoďte. Príšerka vyrastie a vy po nej lepšie vyjdete a vyskočíte na rímsu.

V druhej časti tejto misie sa ocitnete v útrobách sopky, kde budete možno tápať. V každom prípade vám zbraň nepomôže. Miestne stalagnáty, kamene vysunuté z hora aj zdola, rozbijete len silným vypálením celého tela vpred. Kamene spadnú a vám uvoľnia cestu. Posledný kamenný stĺp je veľmi hrubý, takže bude nutné zväčšiť veľkosť svojej postavičky a skúsiť ho zničiť. Vlezte do zelenej vody, zväčšíte sa a potom to skúste. Po úspešnom splnení misie získavate krídla a môžete lietať. Krídla si vyberiete v TOY STORE po stlačení SELECT, zakúpením v hračkárstve a samozrejme po vyzdvihnutí na doručovateľskej plošine, vašej vami prvej postavenej budove.

Krídla stoja 800 kryštálov, no potrebovať budete určite aj Goo Valley Teleporters za 700 kryštálov. Tie vám umožnia pohodlne prechádzať medzi vašim pôvodným svetom a rozsiahlou novinkou, teda teraz pre vás novinkou v podobe Goo Valley. Akonáhle zneškodníte hrozbu miestnej sopky, stane sa okolie obývateľné a vy môžete uvítať vašich priateľov už aj tu, kde ihneď začnú stavať domy a sprístupní sa aj možnosť privolať koníka. Tu sa pre neho nachádza misia, pri ktorej musí nazbierať konkrétny počet lôpt za časový úsek. Zo začiatku to bude istotne ťažké.

Ako pokračovať?

Nie ste ani v polovici, či tretine hry. Čaká na vás množstvo misií. Chce to len premýšľať a naučiť sa z toho všetkého, čo ste prežili doteraz, vziať si aspoň potrebnú časť. Viete už sa ako fungujú fialová a zelená voda, či esencia, ako fungujú budovy, kde hľadať úlohy a viete už aj to, ako sa ovláda postavička, hračkárstvo a zbraňový arzenál.

Foto na našom Facebooku.

Mohlo by zaujímať

Disney infinity 3.0

Disney oznámilo ukončenie vývoja Disney Infinty a služieb

Disney má už jasno. Oficiálne končí s ďalším vývojom ďalších herných svetov, ďalších postavičiek, a výrobou ďalších figúrok do rozsiahleho sveta Disney Infinity.