Thor

Thor je zo starogermánskej mytológie významným bohom, dokonca známejším než bol jeho otec Odin. Vedeli ste, že podľa boha Thora sa nazýval aj štvrtok? Šlo o deň zasvätený práve tomuto bohovi a aj preto sa v angličtine, nemčine a ďalších krajinách stále hovorí skomoleninou Thor’s day. Takéto múdrosti nájdete na Zaujimavosti.net, no tu teraz nájdete niečo o postavičke a figúrke Thora v hre Disney Infinity 2.0. Vydavateľ komixov MARVEL vydával niekoľko desaťročí úspešný komix s úspešnou postavičkou, ktorá sa niekoľko krát vydala aj vo forme zberateľskej figúrky. Nedávno sme videli celkom už tri filmy, kde sa objavil Thor v podaní Chrisa Hemswortha a teraz je Thor v najnovšej verzii Disney Infinity 2.0, keďže Marvel teraz patrí pod Disney. Nenesie črty tváre spomínaného herca a skôr sa podobá na niektoré komixové verzie s trochou šmrncu animákov.

Rozdiely v Disney Infinity 2.0

Figúrka
Figúrka má veľmi pekné vyhotovenie z asi len siedmimi farbami, ktoré celkom postačujú. Červený plášť na figúrke tvorí azda najväčšiu časť oproti iným figúrkam vôbec, ktorá je vyhotovená z iného druhu plastu. Svetlé vlasy mu vejú z pod sivej helmy a v ruke drží sivé hranaté kladivo. Nemá žiadne komplikované zdobenie a na konci má remeň. Spolu s Hulkom patria medzi objemovo najmohutnejšie figúrky celej série The Avengers. Figúrka je súčasťou setu The Avengers v Marvel Origins edíciách hry ako jedna z trojice Thor + Ironman + Black widow v start packu.

Postavička a ovládanie
Thor ako postavička v hre sa vo svete The Avengers v hernom New Yorku osvedčí ako bojovník na diaľku, na blízko a aj ako letec. Kladivo máte od samého začiatku a tak sa nemusíte obávať, že ho bude treba dokupovať v hre za body a podobne. Pri postavičke však určite myslite na potrebu budovať SKILL TREE. Čiže strom skúseností. V ňom sa dá hlavne kladivu dodať niekoľko špeciálnych vlastností, ako je napríklad ovládanie bleskov, špeciálne trieštivé ničivé rany a podobne. Výhodou kladiva je, že sa s ním dá mlátiť, no taktiež je s ním možné hádzať ho a ono sa automaticky vracia naspať. Využijete pri ňom jednu zaujímavosť a to povinnosť kladiva vrátiť sa do ruky, pričom vy sa môžete aj pohybovať a to môžete využiť pri boji s nepriateľom. Napríklad ak si v rýchlosti uvedomíte, že chcete zasiahnuť viac nepriateľov naraz a vrhnete kladivo voči jednému a prejdete k inému nepriateľovi tak, aby sa kladivo vracalo už týmto smerom. Samozrejme, schmatne a zasiahne aj nepriateľov v ceste kladiva aj v takomto prípade. Bleskové rany, ktoré sa dajú používať spolu so špeciálnym ukazovateľom (zbierajte pre jeho naplnenie fialové svetelné bodíky), dodávajú extra ničivú silu.

Ovládanie vysvetlené na variante PS3 je nasledovné: Základný útok kladivom je pomocou trojuholníka. Štvorec aktivuje zariadenia, nasadá sa s ním do vozidla, kruh je tlačidlom, ktorým sa primárne dostávate späť do hry pri zabití a ovládanie je tým identické s inými postavičkami. Pomocou R2 vrháte kladivo vpred. Zaujímavé je, že keď podržíte R2 dlhšie, krúti s kladivom a môžete tak tento útok načasovať. Pri stlačení R1 sa po malom nákupe v SKILL TREE podarí získať bleskový útok. Aktiváciou pri hromade nepriateľov sa z kladiva rozletia blesky a podklad pod postavou sa zruší, napríklad z cesty sa stanú kusy asfaltu.

Pri postavičke využijete viacero útokov. Tie formujete pomocou SKILL TREE. Lietať môžete pomocou X a jeho dlhším stlačením. Vtedy sa okolo Thora vytvorí veterný vír, ktorý ho drží vo vzduchu. Podobne ako pri Ironmanovi, aj Thor môže vypáliť rýchlejšie v pred a to pomocou L2. Pravou páčkou potom môžete ovládať smer. Pokiaľ zatiahnete príliš vpravo, či vľavo, Thor sa neodchýli, ale aj urobí kotrmelec okolo svojej horizontálnej osi. Pri dlhšom podržaním R2 sa po zakúpení vylepšenia s názvom Mjolnir Lighting Charge stane kladivo ešte zaujímavejšou zbraňou na diaľku. Pri bežnom stlačení R2 ho len vrhnete vpred. Ak však R2 podržíte dlhšie, roztočené kladivo začne zrýchľovať a lákať k sebe blesky, čo ešte zvyšuje jeho silu. Jeho ďalšie vlastnosti však už musíte objavovať sami. Verím, že tento úvod poteší najmú tých, čo chcú postavu spoznať a zhodnotiť jej používanie.
TIP: špeciálny ukazovateľ pre špeciálny pohyb a trik, ktorý sa napĺňa fialovými svetelnými bodmi, sa v hre volá SPECIAL MOVE METER. Pokiaľ ho chcete rozšíriť, aby sa neobmedzoval len na jeden dielik, je potrebné si dokúpiť v SKILL TREE schopnosť Special Move Meter Upgrade. Dopĺňa sa len fialovým svetlom a útok je možné aktivovať R1.