Domov / MARVEL Superhrdinovia / Kapitán Amerika

Kapitán Amerika

Kapitán AmericaFigúrka Kapitána Ameriky bude nepochybne jednou z tých, čo si budú chcieť zadovážiť fanúšikovia The Avengers medzi prvými mimo start pack. Vo filmovej verzii stvárnený Chrisom Evansom mal nie tak hranatú bradu, akú má v podobe figúrky a hernej postavičky. Nepodobá sa príliš ani na komixového hrdinu, je originálom. Figúrka je predávaná samostatne a hoci by ste s ňou začali hrať svet The Avengers o niečo neskôr s inými postavičkami, v jeho prípade aj bez veľkých vylepšení, je možné hovoriť o silnom bojovníkovi. Jeho hlavnou zbraňou je štít, ktorý aj patrične používa ako zbraň na diaľku. Zbraňou na blízko je zase séria úderov a rôznych pohybov, ktoré sa v prípade PS3 robia jednoducho trojuholníkom. Taj ako všetkých postavičiek doteraz, aj Kapitána Ameriku sa týka SKILL TREE, rovnaké nastavenia, schopnosť ovládať rovnaké vozidlá ako pri ostatných postavách a tešiť sa môžete aj na pár originalít, ktoré sa týkajú len tejto postavy a zväčša jej schopností.

Figúrka

Plastová figúrka je vytvorená zo štyroch farieb postavičky a sivého podkladu. Americká vlajka a jej motívy sú v modrej, bielej a tmavočervenej, inak na tvári postavy je malá časť v telovej farbe. Postava má silnú hruď a tenký driek, jednu ruku v päsť, druhá skrytú za štítom. Je pevná a veľmi pekná. Pri fakte, že ide o ručné maľovanie ide o naozaj dobrú prácu opäť.

Postava v hre

Ako postava v hre je pomerne mocný už na začiatku. Vtip je v tom, že vypúšťa štít, ktorý lieta na poriadnu vzdialenosť a potom sa vracia ako bumerang k vám. V základnej výbave máte jednoduché útoky a čo je lepšie oproti iným postavičkám, Kapitán Amerika vie bežať rýchlejšie ako napríklad Black Widow, alebo Thor. Keďže nevie lietať, je potrebné sa orientovať na klasickú dopravu pomocou motoriek, vozidiel a lietajúcich zariadení.

Útoky a ovládanie
Najpoužívanejšou zbraňou bude nepochybne pre vás letiaci štít. Tento let štítu niečo trvá, no dá sa skrátiť premýšľaním a ďalším vylepšovaním postavy. Premýšľaním preto, že ak je cieľ na zásah štítu blízko, po náraze sa hneď vracia. Náraz, rozumej zásah, ak je blízko, štít sa vracia skôr. Útokom na nepriateľa, ktorý je bližšie si skrátite dobu čakania a dá sa tak viac tvoriť stratégia. Je tu však aj útok päsťami, čo je základná klasika. Úhybný manéver je nevyhnutný pri silných nepriateľoch, aby bol aj efekt omráčenia čo najkratší, alebo celkom zablokovaný. Opäť aj v prípade Kapitána Ameriky nájdete Špeciálny ukazovateľ na špeciálny útok – SPECIAL MOVE. Jeho vylepšovaním môžete v SKILL TREE dosiahnuť vyššiu kapacitu a lepšiu výdrž, či skôr povedané lepšiu schopnosť použiť špeciálny útok aj opakovane. Vylepšovať mu môžete aj úroveň zdravia, CAP útok a samozrejme DAMAGE, čo je ničivosť útokov a štítu. Jeho aktiváciou v hre získavate do Toy Boxu ďalšie prvky.