Ironman

Ironman, čiže Tony Stark, je veľmi známou postavou. Nehrá vám síce Black Sabath a ich hitovka nikde v pozadí, no užijete si jeho vzhľad a útoky známe z filmov, nehovoriac o lietaní. Figúrka je vyhotovená veľmi pekne, nuž a keďže vieme, že sa z Disney Infinity 2.0 rýchlo stal zberateľský artikel, aj pre zberateľov bude mať figúrka Ironmana cenu. Pre hráča väčšiu, pretože si ho užije na poriadok aj v hre samotnej, ovládaním a využívaním jeho schopností. Ak už poznáte Disney Infinity, netreba veľmi písať o tom, že figúrku dávate na podložku, ktorá danú postavu premietne do konzolovej hry.

Ironman

Schopnosti
Z počiatku využívate jeho hlavné schopnosti, ako sú lietanie, vypálenie pulznej paľby z dlaní, či streľba malých projektilov, ktoré sa hodia najmä pri rozbíjaní ľadu na diaľku, či pri odstrkovaní nepriateľa zo strachy, ak lietate vo vzduchu a nechce sa vám veľmi zdržiavať dotýkaním sa nejakej beštie. Ironman má svoj vlastný SKILL TREE, čo znamená, že nejde o žiadne podobné vlastnosti s inými superhrdinami. Hraním hry získavate SKILL POINTS a za ne potom vymieňate vlastnosti. Zdokonaľovať môžete zdravie, obranu, útok, aj technickú výbavu. Počas hrania využijete aj základné vlastnosti ako sú nasledovné, popísané vzhľadom na ovládanie na PS3.

Pomocou X vzlietnete, pokiaľ ho držíte dlhšie. Krátke X vyvolá výskok. Počas letu pri držaní X zvyšujete výšku, no ide len o pokojný stúpavý let. Ak chcete nabrať grády, je dobré pomocou pravej šípky smerovať a pravej spraviť náklon. Tlačidlo L2 spraví silnejšiu (takú tú filmovú) rýchlosť, čiže Ironman začne lietať vpred, čo je však kontrolovateľné cez páčky. Je to trochu nemotorné, ale človek si zvykne. Z tohto môžete ihneď vypáliť proti nepriateľovi, ak smerujete priamo naň.
Ironman môže používať aj motorky, vozidlá a jedným z prvých dopravnných prostriedkov má vznášajúcu sa motorku, ktorú musí dostať do budovy sídla S.H.I.E.L.D.u – čiže Avengers. Občas má vaša postavička nejakú drobnú hlášku, najmä však vo videách. Celý Johny Stark.

Tipy: Ironman vie lietať, takže sa na mnoho miest dostane aj bez dopravných prostriedkov hravo a rýchlo. Ušetríte čas tým, že vzlietnete a idete. Na niektoré ciele na danom cieľovom mieste môžete útočiť zo vzduchu a tak ušetríte čas a snaženie pri inak pozemnom útoku. Čas sa dá ušetriť, rovnako ako zdravie, pri misiách, kde musíte ľudí vyslobodiť z ľadu, alebo ak chcete menšiu spoločnosť na strechách budov, pomocou streľby môžete vyraziť nepriateľa zo strechy a ten padne dolu. Neskôr sa môže znova objaviť, no zatiaľ bojujete na streche s nepriateľmi s počtom o jedného menej. Z diaľky sa dá rozbíjať ľad, čiže neskôr ušetríte čas. Pri lietaní môžete zosadnúť podľa ľubovôle.