Iron Fist

Iron Fist, SpidermanŽelezná päsť je pomerne známa postavička, aj keď do filmových verzií ničoho sa nedostala. Je súčasťou herného setu pre svet Spiderman + Venom a ďalší. Iron Fista využijete teda práve v rámci Spidermanovskej série, nie v The Avengers. Stále však pod MARVEL SUPERHEROES. Možno vás od jeho kúpy odradí fakt, že postavičku nepoznáte a neviete teda o ničom, čo by vás prinútilo. Lenže čo ak v sebe ukrýva schopnosti, ktoré by vás predsa len mohli zaujať? V prípade tejto zeleno žltej postavy, ktorá má v rukách miestami až ohnivú moc to nemusí byť zlá kúpa. Prečo?

Figúrka

Figúrka Iron Fista je vytvorená v póze, ktorá vám bude pochopiteľnejšia po vyskúšaní hry zaň. Vyzerá, akoby zapieral jednou rukou niečo pred sebou. V skutočnosti však tvorí útok. Jeho podklad tvorí čierny kus asfaltovej cesty a telo je tvorené zeleným oblekom so žltými prvkami. Žltý je opasok a aj čelenka, ktorej dva pásy látky vanú vo vetre na zadnej strane hlavy. Figúrka je vyhotovená z dvoch troch druhov plastu. Prvý tvorí podstavec, druhý figúrku a tretí tvorí opasok a textilnú látku na hlave. Na nej má vyobrazené čierne oči, pričom z pod nej vykúkajú aj vlasy svetlej farby. Hranatá chlapská brada tvorí dizajn postavičky, ktorá sa ponáša napríklad na figúrku Kapitána Ameriku.

Postavička v hre

Na počudovanie je Iron Fist pomerne silným bojovníkom. Primárny útok pomocou trojuholníka tvorí pästný súboj kombinovaný rýchlymi kopancami a otočkami, ktorý okolo rúk vytvára plamene, no čo je hlavné, pri tomto útoku je nepriateľ nalepený k nemu a neuniká. To prináša výhodu, pretože môže udierať niekoľko krát za sebou a stále má do čoho a do koho. Jeho útok na diaľku cez R2 je z počiatku nevyvinutý, čiže je tvorený len výpalom vlastným telom voči nepriateľovi. Zaujímavý je však dvojskok, z ktorého sa dá pomocou trojuholníka (ak hovoríme o ovládaní na PS3) docieliť pri dopade na zem pomerne slušný útok zasahujúci na viacerých nepriateľov v blízkosti. Ten rozdrví zem a vytvorí v nej ohnivú masu. Možno som to popísal zle, no v každom prípade je to na primárne útoky celkom slušné.

Po dokúpení ďalších vylepšení je možné získať napríklad zvýšiť rozsah útokov, jeho silu a ničivosť. Napríklad pomocou R2 sa už po prvých vylepšeniach v SKILL TREE dočkáte vylepšenie hodnôt pästných útokov. Poteší fakt, že Iron Fist je postavičkou so schopnosťami liečenia a záchrany iných tímových kolegov. Niektoré schopnosti využijete teda najmä v prípade, ak hráte za rôznych hráčov naraz a potrebujete pomôcť kamarátom.
Pár postrehov: Má taktiež únikový manéver a to cez krúžok, tlačidlo na ovládači PS3. Pokiaľ pohnete páčkou do strany, unikne do tej strany, no ak nedávate žiaden smer, drží ruky v štýle duchovnej rovnováhy ázijského učenia. Ak napríklad postavu necháte dlhšie stáť na mieste, robí pohyby, aby mu nestuhli svaly, alebo len tak pre zábavu. Ťažko povedať. Nepoužívajte ho proti nepriateľom s mečom. Napríklad počas hry v TOY BOXe ho nepúšťajte veľmi proti Pirátom z Karibiku, či iným postavám s čepeľovými zbraňami. Je proti nim veľmi slabý. Pomôže však určite niektorý vylepšený útok, napríklad R2. SKILL, ktorý bude medzi prvými a bude sa nachádzať hneď nad ikonou vašej postavičky si skúste kúpiť medzi prvými. Docieli totiž, že ak vás chytí skupinka nepriateľov a zaútočí na vás, pri odhodení nepadnete na zem zranený, ale sa ešte počas letu budete môcť pomocou tlačidla X vschopiť a ihneď postaviť na nohy.

SPECIAL MOVE
Dokúpiť a vylepšovať je možné aj ukazovateľ použiteľnosti špeciálneho útoku, pohybu, funkcie a podobne. Kúpením tejto schopnosti, ktorú nájdete ako SPECIAL MOVE METER, alebo len SPECIAL MOVE, ide o sprístupnenie špeciálneho silného útoku, ktorý je však vyčerpateľný. Na jeho doplnenie potrebujete fialové svetelné body. Pokiaľ si kúpite funkciu SPECIAL METER UPGRADE, môžete kapacitu tohto ukazovateľa zvýšiť a zväčšiť tak možnosti špeciálneho útoku a jeho možného opakovaného použitia v jednom boji.