Drax

DraxDrax je postavou z novinky od Marvelu s názvom Guardians of the Galaxy. Strážcovia galaxie sú v novšej komixovej verzii celkom iní, ako v staršej predlohe, ktorá neurobila veľkú dieru do sveta. V novej verzii však veľkú dieru robia, možno aj tým, že nie veľmi s veľkým odstupom prichádza aj film. Ten patril dokonca medzi úspešné, aj keď pravdu povediac zloženie skupinky galaktických supehrdinov, ktorí sú poslední svojho druhu z celej galaxie, je čudesné. Jednou z postáv je Drax, ktorý vyzerá ako bojovník v nejakej stredovekej hre pochádzajúci niekde zo Škótska. Zelená postava vyzbrojená ostrými nožmi je predávaná samostatne a je pre ňu určený svet Guardians of the Galaxy. Figúrky tohto sveta majú na škatulke označenie bielym písmenom G na fialovom podklade.

Figúrka

Figúrka v ruke pôsobí masívnym dojmom. Je pevná a jej podklad tvorí kus kamennej sivého plechu, zrejme rozpadnutá loď sivej farby. Samozrejme nehovorím o materiáli, ale o vzhľade. Opäť ide o ručnú prácu z plastu. Mám dojem, že pôjde o dva druhy plastu. Jeden tvorí telo, druhý mäkší nože, ktoré obe trčia z figúrky dozadu. Drží ich pevne v rukách, ktoré sú otočené dozadu. Figúrka vyzerá pri podrobnejšom pohľade, že má pohyblivé ramená. Ide však len o spoj, pohyblivé nie sú žiadne figúrky z Disney Infinity a ani z Marvel edície. Skladá sa z celkom 9 farieb. Biela je zastúpená veľmi málo na tvári, svetlosivá na nožoch, čierna v ústach a rukoväť nožov má tiež iný odtieň sivej, než je inde. Jeho telo je zelené, no so silno bordovým tetovaním. Nohavice a topánky sú sivé, pričom na nohaviciach je ešte červená polovica z každej strany. Podstavec je zatiaľ prvý, kde vidím dierky, alebo vzor, ktorý odhaľuje čipy v podstavci pre komunikáciou s podložkou.

Postava

Postava v hre vyžaduje svoj vlastný herný svet Strážcov galaxie, alebo si s figúrkou užívate v hre TOY BOX v rôznych hráčoch, pri plnení úloh a podobne. Výhodou toho je, že všetky body a skúsenosti nazbierané aj mimo herný svet sa vám počítajú. Následne keď si zadovážite, alebo spustíte hru v jeho svete, už máte vylepšenú postavičku. Vylepšovať môžete rýchlosť, ničivosť jeho zásahu a niektoré špeciality, ktoré budete určite radi používať.

Ovládanie postavy

Pomocou trojuholníka v prípade ovládania na PS3 sa postava púšťa do pästného súboja spolu s nožmi, ktorý kombinuje inými pohybmi. Pomocou R2 vyráža vpred proti nepriateľovi, ktorý môže byť trochu vzdialenejší. R1 je následne Special move po zakúpení. Pri výskoku pomocou X sa pri dvojitom stlačení dočkáte vyššieho výskoku hneď od začiatku bez potreby túto vlastnosť vylepšovať. Pri výskoku a potom stlačení trojuholníka docielite silný pád, ktorý zničí zem pod nohami. Má to tiež následky na zranenie nepriateľa.

Vylepšovanie postavy – Skill tree
Vylepšovanie z Draxa môže spraviť ešte zaujímavejšiu postavičku. Pomerne lacno sa dá kúpiť v SKILL TTREE vylepšenie, ktoré je určené na SPECIAL MOVE. Špeciálny útok pomocou R1 si tak budete môcť kúpiť už za 2 SKILL POINTS. Ním budete môcť získať zelenú farbu a silnejší útok voči nepriateľom. Je to dočasné kým sa SPECIAL MOVE METER celkom neminie. Ďalšou veľmi lacnou a zaujímavou parádičkou je používanie nožov na šplhanie. Zapichne ich do steny a môže po stenách šplhať hore. Hoci nevie lietať, toto z neho robí postavu, ktorá sa môže dostať na veľké množstvo miest bez veľkej námahy. Chce to len držať tlačidlo pre skok X aj po dopade na stenu. Ako náhle by ste ho len stlačili a pustili, hra to vezme ako snahu odraziť sa, čiže odskočiť od steny. Aj to sa dá využiť v tenkých štrbinách, keď chcete vyšplhať hore a nedovolí to terén. Tieto dôležité vylepšenia nestoja veľa. Ich posilnenie, alebo ďalšie už sú drahšie.