Black Widow

Black Widow Čierna vdovaČierna vdova, ako si hovorí ďalšia známa postavička z The Avengers, bola vo filmovej verzii stvárnená herečkou Scarlet Johanson, polovičnou židovkou, americkou herečkou so škandinávskym menom, ktorú by sme si dovtedy len ťažko predstavili v úlohe tvrdej superhrdinky… no dobre, niektorí si zvykať dlho nemuseli. V čiernom obtiahnutom tesnom obleku vyzerá dobre, a jej pohyby taktiež. V hernej podobe máme figúrku, ktorá sa viac podobá na tvár herečky z filmu, ako na komixovú predlohu, aj keď i tu sa môžu názory rozchádzať. Čierna vdova má špeciálnu základnú schopnosť jedine vo svojom pohybe. Neskôr sa dá viacero jej útokov vylepšovať a dopĺňať, až je z nej veľmi silný bojovník.

Figúrka

Oproti iným figúrkam je čierna vdova veľmi nízka. Preto, lebo čupí a na zemi má obe nohy s jednou rukou. Pred hlavou má vystretú pravú ruku a hrdzavé vlasy jej akoby plápolali vo vetre. Pozerá mierne k zemi a je veľmi nízka práve pre svoj postoj. Zo všetkých je tým najnižšia. Aj keď sa priznám, že som ešte nevidel medvedíka mývala zo série Guardians of the Galaxy, ktorý môže tiež ešte prekvapiť. Sivá tvorí podklad, kus betónu, čierny je oblek a tvár s rukávmi je svetlej farby. Vlasy sú celkom inej farby. Opäť má ísť o ručne maľovanú a predsa veľmi peknú figúrku.

Postava v hre a ovládanie
Black Widow je veľmi ohybná postavička. Len čo postavíte figúrku na podstavec a herná postavička sa objaví v hre, môžete vyskúšať, že primárny útok pomocou trojuholníka môže mať rôzne podoby. Dokonca ak sa v okolí pohybuje nejaký predmet, nachádza sa auto, stĺp a podobne, je pri stlačení trojuholníka prítomnosť niečoho cudzieho vyhodnotená ako príkaz k výkopu. Postava má svoju strelnú zbraň, čo je zbraň na diaľku. Zo začiatku je veľmi slabá proti nepriateľom, no silná napríklad proti ľadu, na ničenie rôznych predmetov, zábran a podobne. Zbraň sa dá vylepšiť, podobne ako množstvo iných útokov a vylepšení. Black Widow nelieta, nepohybuje sa nijako obzvlášť rýchlo a preto asi skôr využije dopravné prostriedky. O rýchlosti hovorme v základnom režime, pretože aj tá sa dá vylepšiť pomocou SKILL TREE. Klasický skok cez X, alebo dvojskok pri dvojitom stlačení X má klasické vlastnosti pri všetkých postavách. Kruh má funkciu úhybného manévru. Pre tlačidlá L1 a L2 pribúdajú funkcie podľa kúpenia v SKILL TREE.

Aj ona má k dispozícií ukazovateľ špeciálneho pohybu, alebo skôr ukazovateľ použiteľnosti špeciálneho útoku, pohybu, funkcie a podobne. Kúpením tejto schopnosti, ktorú nájdete ako SPECIAL MOVE METER, alebo len SPECIAL MOVE, ide o sprístupnenie špeciálneho silného útoku, ktorý je však vyčerpateľný. Na jeho doplnenie potrebujete fialové svetelné body. Pokiaľ si kúpite funkciu SPECIAL METER UPGRADE, môžete kapacitu tohto ukazovateľa zvýšiť a zväčšiť tak možnosti špeciálneho útoku a jeho možného opakovaného použitia v jednom boji. Postupne si môžete okrem svojej rýchlosti a obrany vylepšiť aj strelnú zbraň, aj svoj skok na super skok. Zaujímavosťou je, že postava disponuje schopnosťou liečiť alebo oživovať iné postavičky v tíme.

Ak ste uprednostnili jej kolegov, v ďalšej hre môže byť slabšia

Neodporúčam ju kombinovať s ostatnými hráčmi v hernom svete v čase, keď vás čakajú ťažšie misie. Pri väčšine hráčov sa totiž bude začínať s Thorom a Ironmanom, ktorí budú už nejakým spôsobom vylepšení a s najväčšou pravdepodobnosťou vytiahnete Čiernu vdovu až v rozohratej hre. So základnými vlastnosťami však proti silnejším protivníkom nemá šancu, preto jej venujte hru od začiatku a nepodceňujte ju. Aby som lepšie vysvetlil, vypracované postavy iných už majú svoju úroveň, no ak prichádzate s čiernou vdovou bez nejakých vylepšení, bodov a skúseností do silnejšieho sveta, môže byť pre vás porazenie nepriateľa komplikovanejšie. Je veľmi isté, že mnoho hráčov naozaj uprednostní obľúbenejšie postavičky.
Alebo, ak chcete, vyrovnajte to a pozbierajte skúsenosti v TOY BOXoch a vyčistite mesto, krajinu a planiny od nepriateľov. Aj tam nazbierané skúsenosti sa počítajú do skúseností vašej postavy.