Domov / Gameplay / Krátky návod na hru za The Avengers v ich svete (herný New York)

Krátky návod na hru za The Avengers v ich svete (herný New York)

Ako pri mnohých hrách, aj tu sa môžeme stretnúť s hráčmi rôznych skúseností s hrami a s rôznym vekom, či chápaním. Povedzme, že neholdujete priamo takýmto hrám a oceníte nejaké pomocné rady, ako prechádzať, čo si všímať, ako sa vymaniť z úloh a čo vlastne robiť. Keďže DI 2.0 je mierne iná ako pôvodné Disney Infinity, bude dobré spomenúť aj zopár odlišností. Budem rád, ak všetkým hráčom, ktorí sa zasekli niekde na začiatku a hľadajú buď pomoc, navigáciu, či niekoľko tipov, pomôže tento článok k ďalšiemu bádaniu a prechádzaniu svetom The Avengers.

Ironman

Herný svet
The Avengers filmoví sa odohrávali v New Yorku. New York je aj v tejto hre, aj keď nejde o doslova jeho kópiu, niektoré miesta z predlohy tu naozaj sú, ako Empire State Building, známe mosty cez rieku Hudson, Socha Slobody, prístavisko a podobne. Herný svet nie je plný ľudí v uliciach, ako v originálnom meste, no nie je ani mŕtvy. Všade sa nachádzajú dvojprúdové cesty a tak idú autá tam aj späť. Všetky vozidlá majú podobný dizajn a pokiaľ sa vaše vozidlo zrazí s nejakým cudzím, to rýchlo odpálite ďaleko od seba. Nezavadzia tak v ceste. Je pravda, že tak robíte veľkú škodu a ničíte veci okolo seba, no ako to už v tejto hernej sade býva, tu to neznamená až také mínus. Nabrať môžete aj do polície, nič sa nedeje. Zbierajte všetko, čo je farebné a vyzerá zaujímavo. Napríklad žetóny s ksichtom inej postavičky, alebo zelené tobolky, ak vám chýba zdravie. Tie vám ho doplnia. Prípadne fialové, ktoré vám doplnia manu – špeciálny ukazovateľ, ktorý môžete minúť na špeciálne triky pri boji. Taktiež sú aj modré tobolky, ktoré po chytení vypustia modré svetielka a tie vám pridávajú body do celkového hodnotenia.

Štart hry
Celkový začiatok hry, či už hráte za akúkoľvek postavičku s označením A ako Avengers, ocitáte sa ihneď na bojovom poli, konkrétne pri Jarvisovi – v dielni Johnyho Starka, čiže Ironmana, ktorú napadli zloduchovia z inej planéty. Lokiho podriadení ľadové beštie obsadili mesto a terorizujú ho. Úlohou Avengerov bude zničiť nepriateľa a Lokiho, brata Thora. V základnom balíku sú postavičky Thora, Ironmana a Black Widow a je celkom jedno, za ktorú postavičku sa rozhodnete hrať, príbeh bude ten istý a úlohy z počiatku tiež. Ja som použil Thora, ale aj Ironmana pre začiatok. Pomocou útokov sa dá ničiť nepriateľ, pri Ironmanovi je možné vypaľovať z rúk pulznú paľbu. Výskokmi sa viete dostať za veľkého nepriateľa a uštedriť mu ranu do chrbta. Ironmanova dieľna ponúka viacero nepriateľov a prechádzaní ďalej a ďalej. Nezabudnite, že môžete rozbíjať všetko naokolo a prináša to body. Po čase sa to znova objaví, čiže žiadne mínusové body vás nečakajú. Po splnení prvých misií, ktoré sú skôr výukou vás bude čakať Nick Fury, ktorého si zahral vo filme Samuel Lee Jackson. Nachádza sa pri budove The Avengers s veľkým A, ktorá je neprehliadnuteľná. Pokiaľ neviete kde, sledujte mapku dole v ľavom rohu, ktorá vás bude navigovať.

Skill Tree – strom skúseností a nákup vylepšení
Pri Nickovi sa nachádza modré svetlo, kde je SKILL TREE. To znamená, že sa pri ňom dostanete do nastavenia schopností. Plnením misií získavate SKILL POINTS, čiže body za skúsenosti a tie môžete vymeniť za skutočné skúsenosti v tomto strome. Myslite na to, že rôzne stoja rôzne veľa bodov. Začína sa od schopnosti za 1 a čím ďalej idete od stredu, tým drahší je nakoniec daný prvok, či schopnosť. Po zakúpení si dobre pozrite, ako danú vec môžete aktivovať.

Prvé misie a možné zádrhely
Prvé misie neponúkajú nič komplikované. Základom je vždy sa spýtať postavy s výkričníkom na hlave, akú úlohu ponúka a vy ak s ňou súhlasíte, nechajte sa navigovať (GUIDE ME) priamo k miestu plnenia úlohy. Na monitore sa objaví viacuholník, kde bude číslo so zostávajúcou vzdialenosťou. Ten označuje cieľ. Po dorazení do cieľa sa buď stretnete s nepriateľom, alebo nejakou úlohou, ktorá bude evidentná z miesta činu. Jednou z prvých misií bude aj cesta na most. Tam bude autobus s ľuďmi, no nepriatelia spravili dieru v moste a zničili ho na toľko, že ľudia zostali uväznení. Vašou úlohou bude kus betónu nad dierou použiť ako upchanie cesty pre autobus. Vyjdite na betón a poriadnym útokom z výskoku buchnite po betóne, aby zapadol a vyrovnal cestu. Autobus následne prejde. Ľudia v ňom vám budú ďakovať, no hrdinstvo sa nekončí. Onedlho sa objaví nepriateľ, ktorý zatarasí cestu a autobus zastaví. Musíte ho zničiť. Vašou úlohou je dostať autobus celkom do bezpečia bezpečne bez prítomnosti nepriateľa.
Mimo iné drobné a jednoduché misie budú k dispozícií aj také, kde bude nutné eskortovať väzňov, či hummer z bodu A do bodu B a zabezpečiť, aby ho nezničil nepriateľ. Oplatí sa rýchlo zničiť drobných a slabších, aby ste sa neskôr mohli venovať silnejším. Je to finta, ktorá mi pomohla už neraz. Na veľkých platí neustály útok bez prestávky. Krátko po Nickovi sa na scéne objaví aj žienka s krídlami, ktorá ponúkne ďalšie úlohy, napríklad vyslobodenie ľudí z ľadu. Nepriateľ ich uväznil na ulici do ľadu a vy ho musíte rozbiť a ľudí hodiť na vyznačené miesto do bezpečia. Je jedno s ktorou postavičkou to spravíte, no Ironman má jednu výhodu, že môžete strieľať (na PS3 je to R2) z hora, kde vás len tak nezasiahnu nepriatelia a rozbijete ľad na ľuďoch. Potom len zídete dolu a aj s človekom vzlietnete (na PS3 pomocou X a pustíte nad daným miestom cez O) a pustíte ho na vyznačené miesto. Pri týchto miestach sa pritom veľmi nemusíte trápiť so zabíjaním nepriateľa, keďže úlohou je len dostať ľudí na vyznačené miesto. Ľudí môže byť 6, alebo 4. Sú misie, kde bude nutné ničiť nepriateľov. Ich cieľový počet sa môže objaviť hore na displeji ako odpočítavanie, koľko ich ešte zostáva. Napríklad 6 zo 8, či 4 zo 6 a pod.

Výťahom do skladov k Lokimu
Na začiatku hry je trochu neprimerane ťažkou misiou tá, ktorú si autori hry pre hráčov pripravili proti Lokimu. Ten sa objaví v jednej vtipnej scénke v skladiskách pod mestom, kde sa dostanete pomocou výťahu na jednej z ulíc. Keď zídete dolu, čaká váš niekoľko miestností plných bojov proti nepriateľovi. Čakajú na vás aj niekoľké laserové prechody, kde to bude chcieť šťastie, ale aj veľa zdravia pri prechádzaní. Všetky laserové dvere sa dajú na druhej strane vypnúť a sprejazdníte si tak celé chodby pre budúci únik, alebo hľadanie bodov. Nájdete tu aj nového nepriateľa, podivné lietajúce plechové žlté beštie, ktoré sa snažte zničiť ako prvé. Pri pohybovaní nie sú veľmi nebezpečné, no ak vás pri bitke nepriateľ zdrží na jednom mieste dlhšie, napríklad tri sekundy, má výbornú príležitosť vás zasiahnuť. Zbierajte zelené svetielka, čo je zdravie. Budete ho potrebovať. V jednej z chodieb nájdete SKILL TREE, ktorý vám ponúkne vylepšenia. Ak máte voľné SKILL POINTS, siahnite po nejakom vylepšení útoku a zdravia, pretože ho budete súrne potrebovať. Osobne som si ešte pred tým urobil SAVE, aby som sa vedel vrátiť, ak by som si vybral zle. Za krátko sa totiž stretávate s Lokim. Všimnite si videá, kde sú všetci Avengeri, hoci vy hráte sám. Zábavné, že? Hra totiž počíta, že sa môžete do hrania pustiť s ktoroukoľvek postavou, či rovno dvoma naraz. Proti Lokimu bude problém a trochu neprimeraný k mladému neskúsenému hráčovi, priznávam. Vašou úlohou, čo som zistil až po pár neúspešných pokusoch, bude nasledovné:
Loki sa môže rozdvojiť, či ešte viac rozmnožiť a útočiť na vás z každej strany. Je dobré neustále unikať a využívať vyhýbanie a unikanie (na PS3 je to O). Útočte, keď máte Lokiho blízko seba. Pokiaľ na vás nevypustil nejakú ľadovú beštiu, tak máte príležitosť. Musíte na neho útočiť na jeden krát, čiže žiadne behanie a premýšľanie, ale rovno útok. Pokiaľ priveľmi otáľate, zmizne a vypustí ďalšiu beštiu. Základom je zbaviť sa beštií a venovať sa zničeniu Lokiho. Jeho ukazovateľ života je dlhý, preto treba búšiť a búšiť. Ako náhle by ste zaváhali a dali mu čas na únik, celý ukazovateľ zdravia a váš doterajší úspech úderov sa ruší a objaví sa beštia, ktorá vás zdrží. Až po jej zničení je ďalšia príležitosť na zničenie Lokiho. Nezabudnite naozaj unikať, čo dodáva vašej postave aj určitú rýchlosť pri vyhýbaní sa útokom.

Postupy a zmysel hry
Základom hry je získavať čo najviac úloh a plniť ich. Kombinujte svoje postavičky. Občas narazíte na miesta a misie, ktoré môže splniť len konkrétna postava. Napríklad Kapitán Amerika, alebo Hulk. Ak ich máte dokúpených, tak si misie prejdite. Ak nemáte, nič sa nedeje, ak nebudú prejdeté. Medzi základ hry možno považovať aj zber bodov a „SKILL“ čiže zručností a schopností. S nimi sa lepšie bojuje proti nepriateľom a silnejšiemu odporu. Ak striedate postavy, vedzte, že SKILL POINT sa nebudú týkať oboch postáv, ale len tých, za ktoré hráte. Ak teda máte dlho Thora a neskôr pustíte do sveta Ironmana, pôjde od začiatku. Jeho schopnosti treba budovať taktiež od podlahy. Ako je už spomenuté,, úlohy nedáva len Nick Fury. Postava, ktorá má výkričník, dáva úlohy. Postava, ktorá má otáznik vám už úlohu dala, no ste práve v jej plnení, alebo ju nemáte dokončenú. Ďalej postupovať nepochybne zvládnete. Ak neviete, kde sa nachádza vaša úloha, je potrebné si zapnúť GPS navigáciu, je totiž možné, že menej skúsený hráč si hravo navigáciu vypne, alebo pri zadávanej misii ju neaktivuje. Urobí tak jednoducho pomocou tlačidla SELECT na ovládači a vyberie si danú úlohu s tlačidlom označením pri voľbe GUIDE ME.

TIP: extra body sa dajú získavať aj rôznymi plneniami rôznych úloh. Napríklad Ironman môže získať extra ocenenie, pokiaľ sa bude pri lietaní rútiť rýchlo tesne nad autami nad cestami medzi budovami dlhšie a bez nárazu. Podobné triky objavujem len náhodou pri skúšaní a vychutnávaní si trikov postavičiek Marvel.

Video
Nakoniec si dovolím pre ponáhľajúcich sa hráčov pripojiť video, kde je vidieť celý úvod. Video je doplnené komentárom hráča, čo osobne strašne nenávidím, žiaľ, skúste to vydržať.

Mohlo by zaujímať

Judy Hopps Zootropolis

Postavička Judy Hopps zo Zootropolisu a skúška hry v Tox Boxe

Jedna z najnovších figúrok, ktoré sú celkom čerstvé na trhu, je Judy z novej animovanej rozprávky Zootropolis. Opäť výborne vyhotovená, veľmi pekne maľovaná...