Domov / Novinky / Jasmína a Aladin ako nový svet a postavičky v Disney Infinity

Jasmína a Aladin ako nový svet a postavičky v Disney Infinity

Paráda. Postavičky Disney, ktoré sme mohli pokladať za zabudnuté, nezomierajú. Slávny Aladin a Jasmína, sa stávajú ďalšími novinkami v Disney Infinity 2.0 pripravovanej na jeseň. Spolu s nimi sa do sveta Disney Infinity dostáva aj veľké množstvo nových prvkov. Samozrejme, súčasťou novej dvojice je aj herný svet, z čoho máme veľkú radosť. Už samotný animovaný príbeh a jeho knižné verzie prinášali príbeh o Aladinovi a zázračnej lampe s nezameniteľným veľkým modrým džinom, ktorý zostáva v pamäti aj nás dnes už dospelých ľudí. Celé prostredie orientu sa však teraz dostane do samostatného herného sveta, čo je na jednej strane úžasné obohatenie hry, na druhej strane zas trápenie pre tých, čo chcú pokoriť názov “infinity” (v preklade nekonečný).

Aladin Jasmina

Jasmína a Aladin v hre
Obe postavičky sú súčasťou nového playsetu, ktorých herný kameň bude tvorený olejovou lampou otvárajúcou svet Disney Infinity a orientu. V ňom sa bude možné pohybovať po uliciach, ale hlavne strechách orientálnych hlinených domov, zachádzať do jaskýň, či do palácov. herný svet opäť ponúkne bohaté možnosti na lezenie, plnenie úloh a podobne. Zvláštnosťou však je, že protivníci z príbehu o Aladinovi sú súčasťou Disney Infinity od samého začiatku. V TOY BOXe sa totiž medzi štandardnými nepriateľmi objavuje aj bojovník v turbane so zahnutým orientálnym mečom. Akoby s tematikou Aladina počítali od samého počiatku hry. V hre sa objavujú od počiatku aj prvky stavieb a ďalšie kúsky, ktoré sme videli len v “custom” mapách na internete a teraz sa dočkávame aj originálnych postáv. Na webe sa objavuje aj zmienka o Jaffarovi, zlom vezírovi v dlhom habite a s palicou, ktorý má byť údajne súčasťou setu zlých zloduchov spolu s Vládkyňou zla a kráľovnou z Alica v krajine zázrakov. Môže však ísť o fanúšikovskú dezinformáciu.

Na videu
Videoukážka, ktorá sa dostala von teraz odhaľuje niekoľko zaujímavých prvkov. Po spojení týchto postavičiek s internetovou hrou sa dostávame k nesmierne bohatému obsahu a možnostiam hry šialeného mixu rôznych žánrov, postáv a príbehov v jednom. Video však ponúka pohľad aj na jednu zásadnú novinku, dopravný prostriedok, ktorý z animovaného príbehu poznáme, no v hre je zatiaľ nevídaný. Nevedno, ako sa bude dať cestovať s lietajúcim kobercom hore a dole, no veríme, že to vývojári vyriešili čo najlepšie pre herné ovládanie. Bavte sa pri nasledovnej videoukážke.

Mohlo by zaujímať

Judy Hopps Zootropolis

Postavička Judy Hopps zo Zootropolisu a skúška hry v Tox Boxe

Jedna z najnovších figúrok, ktoré sú celkom čerstvé na trhu, je Judy z novej animovanej rozprávky Zootropolis. Opäť výborne vyhotovená, veľmi pekne maľovaná...