Domov / Herné svety / Toy Story in Space

Toy Story in Space

Príbeh hračiek celosvetovo známy ako TOY STORY je taktiež jedným zo svetov a tematiky v Disney Infinity. Priznám sa, že na Toy Story som sa tešil najviac. Bol som celý čas v tom, že pôjde o detskú izbičku plnú hračiek. V skutočnosti sa dej kompletnej Toy Story hry dostáva do vesmíru na cudziu planétu, kde existuje svet skál a čudesných rastlín, no stále bohatých možností, najmä čo sa týka hrateľnosti. Svet Toy Story sa vám sprístupní kúpením hernej sady Jessie a Buzz Lightyear s herným kameňom. Práve ten spúšťa celý herný svet, ktorý sa aj nazýva Toy Story in Space. Treťou a poslednou postavičkou pre celý komplet tejto série je Woody. Je predávaný samostatne bez ďalších prídavkov.

Toy Story Buzzlighter

Vesmírny svet
Svet okolo vás je tvorený hneď niekoľkými miestami na jeho okraji, kde sa dá spadnúť. Nachádza sa tu zopár miest na lezenie a aj veľmi malé škáry, do ktorých vleziete len ak sa vám podarí spadnúť do močiara so špeciálnou vodou, ktorá z vás spraví scvrknutú postavičku. V celom svete nájdete modré krištále, ktoré ukrývajú body. Mimo nich sa však dajú nájsť aj iné kryštále, oveľa väčšie a v nich sú ešte cennejšie kryštáliky, ktoré prinášajú body a peniažky. Typické fungovanie hier Disney Infinity i tu za zbieranie bodíkov prináša peniaze a za ne zas prináša možnosť nakupovať vylepšenia a hračky do herného sveta aj takých, ktoré sú nevyhnutné pre plnenie misií.
Rastliny, ktoré tu nachádzate sú buď husté trávy, alebo špeciálne kvety rastúce v dvoch veľkostiach. Obe po rozprášení ich kvetu vytvoria malú jahôdku, ktorú môžete pozbierať. Nedeje sa tak hneď ale po pár sekundách. Ďalší zaujímavý kvet je prášok vypúšťajúci zvláštny hybrid vyrastajúci zo zeme a vystretý na zemi. Pokiaľ sa na neho postavíte, vyskočíte a napríklad pomocou PS3 ovládania cez trojuholník zosadnete na zem s poriadnou silou, rastlinku naštvete a začne vypúšťať smrad.
Ani v Toy Story in Space nechýbajú tri farebne odlíšené predmety. Červená tobolka s otáznikom, ktorá ukrýva predmet, alebo vylepšenia pre vzhľad v samotnej hre, ďalej zelená, ktorá ukrýva nejaký podstatnejší prvok, či predmet, a modrý otáznik, ktorý na niektorých miestach zobrazuje siluetu postavičky, ktorá predvádza, ako sa robí nejaká činnosť, či čo sa očakáva od vašej postavičky, aby zvládla danú úlohu.
Mimo základné mesto a jeho rozlohu sa však ocitnete aj na iných miestach. Celkom slušne bohaté je aj miesto pri sopke a pod ňou, kam sa dostanete po prepadnutí skalnatého podkladu pri debniach skoro po úvode hry.

Stavby
Tak ako v mnohých iných svetoch, aj tu je nevyhnutné občas kúpiť nové stavby a postaviť ich. V nich nájdete ďalšie možnosti a vylepšenia, alebo skrátka funkcie, ktoré sú nevyhnutné pre ďalšie fungovanie a postup v hre. Prvé kupovateľné stavby budú pre vás rampa a Clothing Store, čo je obchod v ktorom budete môcť zmeniť jednotvárnosť trojokých ufónikov.

Umelá inteligencia
Svet Toy Story ponúka aj nejakú umelú inteligenciu. Netreba sa obávať, že na vás hneď z úvodu začnú vyliezať zlé príšery. Malí ufónici s troma očami, ktorých poznáme aj z rozprávky ako trojicu usmievavých modrozelených postavičiek, sa tu objavujú vo väčšom počte. Mimo nich sa stretávate aj s inými postavičkami. Vo videách aj s Woodym a opačným hráčom, než hráte. Nachádza sa tu aj prasiatko a tyranosaurus, čo nie sú dokupovateľné figúrky, no sú spoločníci v tejto hre, s ktorými bude možné aj riešiť úlohy. Obe postavičky sú pritom verné správaniu známemu z animovanej podoby. Za krátko sa stretnete aj s koníkom, na ktorom sa vozil Woody a tiež so psom jazvečíkom na rozťahovacej pružine. Mimo tieto postavy sa samozrejme v hre objavia aj iné rasy, aj nejakí tí nepriatelia.