Domov / Herné svety / Rodinka Úžasných

Rodinka Úžasných

Rodinka Úžasných v našom znení je v originále Incredibles. Prechádzate mestom, poza uličky, na ulici stretávate drobných ľudí, a kde tam sa pritrafí nejaká tá úloha. Celé mesto je rozľahlým mestom v príjemnej detskej odľahčenej grafike, pričom mnoho stien, budov, okeníc, trámov a rúrok poskytuje priestor na lezenie, šplhanie, alebo skoky. Na strechách je možné nájsť žeriavy, alebo veľké billboardy. Ktoré je možné sklopiť a dostať sa tak k extra ampulkách levitujúcim nad zemou, či vo vzduchu, ktoré vám odhalia nové TOY predmety, alebo vylepšenia. Mesto začína na menšom kúsku, kde sú mosty rozbité. Mosty dokúpite svojim postupom a plnením misií a čoskoro si mestečko zväčšíte.

uzasni, Incredibles

Tu mi vážne hra pripomínala trochu legendárnu hru GTA Vice City. Lenže v Disney Infinity ste na správnej strane zákona. Bránite ľudí a zachraňujete ich pred zloduchmi, kovovými robotmi, ktorí ničia a pália po vás rakety, alebo plameň. Tí sa objavujú takmer vždy, keď sa objavíte v meste. Ulice sú neustále plné ľudí a áut. Je trochu vtipné aj zarážajúce, že dostávate body aj za zničené mesto, stĺpy a múry a nič vám nehrozí keď v boji proti nepriateľovi chytíte na ceste auto aj s pasažierom a praštíte ho po nepriateľovi. Človeku sa možno nič nestane, no možné to je. Hádzať po nepriateľoch môžete vozidlá, aj hasičov. Na ulici môžete zraziť aj človeka, no nič sa nedeje.

Typy postáv
V meste sa objavujú v podstate dva 3 druhy postáv. Sú to bežní ľudia, umelá inteligencia, ktorá sa nepozastavuje, keď stojíte nehybne a prechádza okolo. Tvorí kulisu a bežnú súčasť každého mesta. Druhí sú nepriatelia, zväčša plechové beštie, ktoré pri zničení vybuchnú a rozdelia sa na niekoľko častí. Pokiaľ pri tele zostáva primontovaná ešte jedna neoddelená ruka, stroj je ešte aktívny, takže si vyžaduje ešte jednu ranu. Tretím druhom postáv sú dôležité postavičky, ako sú policajní šéfovia, majster bojových umení, vaši nadriadení, ale aj obyčajní ľudia, ktorí vám dávajú prácu, misiu, prosia vás o pomoc, o záchranu a podobne. Spoznáte ich podľa farebného lúča, ktorý zvisle svieti nad nimi rôznou farbou pre rôzne osoby. Tým zistíte, že daná postava niečo potrebuje alebo chce. Potvrdenie misie je jednoduché pomocou tlačidla štvorca.

Interaktívne miesta v meste
V meste narazíte na niekoľko miest, ktoré sa opakujú a vyvolávajú akciu. Ide o biele priehľadné obláčiky, ktoré sa vznášajú a pri stlačení tlačidla SELECT sa vďaka nim dostáva to výberu MISSION LOG alebo TOY STORE. Mission Log umožňuje náhľad vo kompletne všetkých misií vrátane informácie na koho poverenie ste ju vykonali. Práve v TOY STORE máte možnosť nahliadnuť a kúpiť sprístupnené všetky darčeky a vylepšenia, ktoré sa vám podarilo získať. Ďalším zaujímavým miestom, ktoré sa v meste opakuje viac krát, je na okraji cesty modrá tabuľa so symbolom osobného auta. Pri tejto tabuli môže postava rodinky Úžasných okamžite privolať auto, ak je v inventári. To sa objavuje v mihu sekundy.

Útočné miesta
Na strechách narazíte na billboardy, žeriavy a rôzne nádrže s vodou. Tie využijete napríklad ak v budove horí a je nutné ju uhasiť. Porušením nádrže spustíte vodu, ktorá oheň uhasí. Aktívne sú aj tlačidlá na niektorých budovách, napríklad na moste môžete tlačidlom aktivovať závoru.