Pirátska loď

Pirátska loďLoď je celkom pekným spestrením hry. Dostávate sa na ňu pomerne rýchlo už z úvodu. Po tom, čo si prestrelíte cestu von cez kamennú sutinu napadanú po stiahnutí veľkou chobotnicou, sa dostávate na otvorené more. Ide o Karibik a tak najbližšie ostrovy nie sú veľmi ďaleko. Na mori sa môžu objavovať aj iné plavidlá, no ak po vás pália, znamená to len jediné. Ide o nepriateľov, ktorých musíte tiež zneškodniť. Vypáľte teda aj vy proti nim. Pokiaľ loď nekormidlujete, ale potrebujete strieľať, máte na lodi niekoľko kanónov na otočných podstavcoch, ktoré môžete jednoducho ovládať a strieľať s nimi neobmedzene strelivo. Je možné meniť pohľad na loď alebo na dianie na palube. Ak nechcete kormidlovať a má vás po blízku kto zastúpiť, zbehnite si k niektorým z viac ako 6 diel a strieľajte z neho. Pri kormidle vás zastúpi verný pirátsky kamoš. Misie sa tak dajú splniť hneď dvoma spôsobmi, s loďou celou, alebo jednotlivým kanónom.

Loď je nutné vylepšovať. Samotní piráti vám budú zo začiatku odporúčať, aby ste zakúpili Long Range Canon, čiže kanón s dlhším dostrelom. Ten nájdete po nazbieranie dostatočného počtu zlatiek vo svojom TOY STORE, rovnako ako ďalšie nutné vylepšenia, ktoré sa budú hodiť v boji.

Zbrane lode
Loď je vybavená šiestimi kanónmi bežného dostrelu hore a bočnými kanónmi, ktoré používate pomocou R2 na Playstation 3 na streľbu voči ostatným lodiam a člnom. Tie sa dajú vylepšovať, napríklad kúpou lepšieho dela, alebo diel. Pre jednu misiu budete potrebovať vo svojom ovládanie lode v Piráti z KaribikuTOY STORE kúpiť WOODOO Canon, ktorý vypáli lebky duchov na nepriateľské lode. Stačí jediný zásah a sú na kúsky.

Súboje z lode na loď
Súbore, v ktorých môžete prechádzat z lode na loď sú zážitkom. Nejde však o všetky lode ale len o väčšie projekty / väčšie útoky.

Vylepšovanie lode
Miesto na hlavnej palube blízko kormidla je miestom, kde môžete upravovať svoju loď, alebo sem dorazia zásielky noviniek, vylepšení a predmetov.