Domov / Herné svety / Piráti z Karibiku

Piráti z Karibiku

Piráti z Karibiku sa neodohrávali len na jednom mieste, ale na viacerých miestach vďaka rozľahlým moriam a pestrému príbehu. Tak tomu bude aj vo svete pirátov, pretože hoci začínate v prístave, nečakajte, že na ňom aj zostanete. Svet Pirátov ponúka celkom veľa, od hradieb, prístavu, rôznych ulíc, po námorné bitky a plavby, alebo ostrovy. Ako pri každom svete niektorej z postavičiek a figúrok Disney, aj tu sa stretávate s úlohami, bodmi a špeciálnymi zariadeniami. Postava, ktorá vám má dať úlohu, alebo vás chce požiadať o službu, je vždy zvýraznená svetelným vertikálnym lúčom rôznych farieb. Tak spoznáte polohu postavičky, ktorá je kľúčová pre ďalší postup.

Jack Sparrow

Piráti z Karibiku
Vo svete sa objavujú truhlice, ktoré ukrývajú buď zlatky, alebo iné predmety. Postava sa stretáva pri prechádzaní mestom s nutnosťou prekonávať zámky. Tie je možné odstreliť puškou. Tá je na jeden náboj a nabíjanie niečo trvá. Zameriavanie je možné pomocou L2 a streľba pomocou R2. Hoci sme na mori, postavy nevedia plávať a tak ocitnutie vo vode je nutné brať ako problém a nutnosť rýchleho reštartu postavičky.

Prístav:
V prístavisku je možné objaviť viacero sudov a debien, ktoré ukrývajú drobné bodíky. Najviac je ich samozrejme za zničenie nepriateľov ozbrojených šabľami, ktorí sú tak bežní, ako obyvateľstvo samo. Pri prechádzaní prístavom na nich natrafíte často. Kamenné hradby sú všade navôkol, miesia sa s drevom. Na mnohých miestach sa dá zájsť aj inam, ako je hlavná dejová línia danej úlohy. Ľudia sa vás boja, pretože unikajú a chytiť niekoho je naozaj ťažké. V podstate to ani nepotrebujete.
Pri prístave sa nachádza jaskyňa, kde sa hneď v úvode budete musieť dostať, no misia bude sklamaním. Zo začiatku prístav a jeho mesto spoznáte len za tmy, no neskôr po prvých dvoch misiach sa stretávate s celkom rozľahlým mestečkom v starom koloniálnom štýle, s ruchom, tropickou zeleňou a občas nejakým človekom, ktorý ponúka misiu, alebo výučbu ovládania.

Tajný prístav Pantano Bayou
Utajený prístav skrytý v zálive, pod tmavými oblakmi je ideálne miesto na skrývanie sa pred inými loďami. Miesto je plné zaujímavých skákačiek. Hoci veľká loď príde ku okraju, ďalej je nutné sa dostať už menším člnom. Ten čaká neďaleko a sním sa dostanete ďalej. Disponuje kanónom, takže ak sa objaví nejaké nebezpečenstvo, môžete s ním zatočiť. Miesto je potrebné vyčistiť a poriadne ho prekutrať. Hra v tejto časti sveta pripomína Tomb Raider známu hru, tiež na vás čaká príroda, kamenné stavby, hustá zeleň, nejaké to lezenie, skákanie a pod.
Toto miesto je bohaté a rozľahlé. Skladá sa z rôznych vyvíšenín, mostov, nutnosti lezenia a zbierania bodov. Sem tam nájdete truhlicu, alebo ozbrojeného nepriateľa, alebo korytnačku s kanónom. Aj tu sú ľudia, ktorí vám ponúkajú úlohy.

Ďalšie miesta a prístavy
Hra sa však neobmedzuje len na tieto miesta, ale siaha aj ďalej. V mori je niekoľko ostrovov, kde sa nachádzajú veže, sopka, rôzne menšie prístaviská s budovami, alebo len opustení kraby s truhlicami. To všetko môžete objavovať, alebo odpáliť niektoré menšie ostrovčeky, ktoré sú podmínované a ich výbuchom získavate zlato a striebro. Podmienkou je, aby ste pri takom výbuchu boli z blízka.
Pri vyplávaní príliš ďaleko sa objavíte nasmerovaní správne. Ďalej sa ísť nedá. Postupne sa vám objaví ešte niekoľko miest, no tie je nutné si zaslúžiť plnením práve úloh na otvorenom mori a keď si mieste istí tým, čo robiť, smerujte do väčších prístavov.