Domov / Herné svety / Monsters University

Monsters University

Škola z novšieho vydania animovanej rozprávky Monsters Inc, u nás vydávanej v preklade ako Príšerky s.r.o., je jedným z herných svetov, ktoré sa vám môžu objaviť v Disney Infinity po zadaní postavičiek. Potrebujete tie, ktoré sú z Monsters University. V našom prípade máme postavičku Sally a neviditeľnej jašterice Randyho. Areál školy – CAMPUS, ako aj blízkeho okolia sa ponáša na podobu už známu z animovaného príbehu. Tentoraz sa však ocitáte priamo na tomto mieste vy. Po pár misiách sa rozširuje herná plocha aj na veľkú časť prístupnú podzemným tunelom, kde sa nachádza viacero budov, škola a ulice s námestíčkom. V rôznych lokáciách je ukrytých niekoľko vlajok, buď jedného klubu, alebo druhého.

monster Sulley

Campus
S postavičkou veľkého chlpatého Sullyho začíname v Campuse. Ide o rozľahlé miesto, ktoré ponúka totálny neporiadok a doslova bordel vďaka anarchii medzi príšerkami, študentami školy. Na stromoch a na sochách je niekoľko pásov toaletného papiera, stĺpy sú dolepené nálepkami a plagátmi. Na chodníkoch je množstvo študentov, ktorí sa len tak prechádzajú. Skôr, ako dostanete prvé misie, si môžete v areáli všimnúť, že sa tu nachádza aj zopár stojanov s veľkým písmenom, ktoré je možné rozbiť. Campus sa ďalej rozširuje o iné oblasti, no na to je nutné spĺňať postupne misie. Prvé misie otvárajú podzemný priechod do námestíčka a ku škole, čo je oveľa bohatší priestor, najmä na lezenie a vandalizmus. V Campuse je neskôr možné meniť stojany na letáky za špeciálne stojany za letáky so skrytou paprčou, ktorá odpaľuje okoloidúcich, ale môžete ich vymeniť aj za gauč, gril a iné šialenosti v rámci vášho „vandalizmu“ a študentskej príšerkovskej nerozvážnosti.

Námestíčko
Námestie, ulice, niekoľko školských budov a niekoľko ďalších stavieb, ku ktorým sa dostanete podzemným tunelom v prípade ak začínate za Sullyho, ponúka bohaté možnosti na skákanie, lezenie, šplhanie a plnenie rôznych úloh. Na viacerých aj zdanlivo neprístupných miestach nájdete rôzne predmety, ktoré je možné chytiť a získať. Pokiaľ máte radi lezenie a hlavne fakt, že na rôzne miesta existuje niekedy až 5 spôsobov, ako s ak nim dostať, prídete si na svoje. Miesto ponúka niekoľko sôch a stromov, ktoré je možné obaliť toaletným papierom a splniť tak niektoré misie. To samozrejme v prípade, že vaša postava patrí medzi tých, ktorá môže byť vybavená toaletný-papier-metom v hre označeným tiež ako T.P. skratkou. Na rôznych miestach sa môžete stretnúť s predmetmi, ktoré je možné nahradiť inými. Ak teda na námestí bol celý čas kôš a vy ho vymeníte za chladničku, či grill, môžete prekvapiť ostatných spolužiakov, kamarátov a obyvateľov.

Ďalšie miesta
Z námestíčka sa samozrejme dá dostať ešte oveľa ďalej. Stačí len plniť misie a vyhľadávať priateľov, a ďalších zadávateľov misií a prosieb. Po ich splnení získavate body, ktoré jednak môžu odomknúť nové miesta, ale zároveň ich je možné vymeniť za predmety v TOY STORE, sklade hračiek.