Preteky a stunts

Preteky a stuntsHerný svet animovaného filmu Autá, mestečko Radiator Springs, v hernej podobe pre Disney Infinity hráčom ponúka viacero pretekov a automobilovej zábavy. Samozrejme, berme teraz do úvahy automobily v podobe animovaných hrdinov známeho filmu a v rámci ich sveta. Na svoje si prídu najmä hráči vo veku od 10 rokov.

Rozsiahly svet a pretekárske dráhy
Okolo centra Radiator Springs, ktoré tvoria budovy, sa nachádza rozľahlá lokalita tvorená skalami a pretekárskymi dráhami. V hernom svete nájdete niekoľko miest, na ktoré keď sa postavíte, aktivujú preteky. Vyberať si môžete obtiažnosť s akou preteky môžete zdolať. Žlto vysvietené takéto body znamenajú, že ste ich ešte neprekonali na EASY obtiažnosť a oranžovo vysvietené znamenajú, že ste ich už prešli na EASY, no nie MEDIUM obtiažnosti. Preteky sa následne odohrávajú na miestach na okraji mesta, ale aj v centre. Pri pretekaní využijete určite turbo pohon, ktorý sa aktivuje náhlym ťuknutím pravej páčky vpred. Samozrejme, len ak je ukazovateľ „kúskov a akrobatického umenia“ pod autom nabitý. Nabíjať je ho možné aj pomocou driftovania v zákrutách počas pretekov pomocou pridržania L2 tlačidla na ovládači pri Playstation 3.

Turbo ukazovateľ
Aktivovanie turbo pohonu pri naplnení ukazovateľa pod autom môžete uskutočniť pomocou rýchlejšieho ťuknutia do pravej páčky smerom vpred. Turbo potrebuje plný ukazovateľ, ktorý sa objavuje pod autom a napĺňa ho každý jeden kúsok, alebo driftovanie. Turbo ukazovateľ napĺňa aj opakovaný drift, napríklad ak za zákrutou pokračuje ďalšia len v opačnom smere, naplní sa rýchlejšie. Taktiež je ho možné dopĺňať pomocou skákania a otáčania. Tu je popis toho, ako sa k tomu môžete hravo dopracovať a zároveň si zarobiť aj nejaké zlatky navyše.

Stunts – čiže kúsky s autom
Rýchly skok spravíte aj na mieste. Prinesie to nejaké bodíky aj zlatky. Stlačte skok a hneď na to ťuknite na pravú páčku vpred. Docielite, že sa auto otočí dopredu. Pokiaľ by ste páčku pridržali, tak sa auto snaží otočiť aj viac krát. Vľavo sa auto otočí počas výskoku, keď páčku ťuknete vľavo. Dá sa aj dozadu. Pri skoku na mieste sa to dá len raz. Dvojotočku zvládnete až keď dostanete auto dlhšie do vzduchu a to sa podarí len pri dobrom skoku a povedzme aj dobrej rýchlosti.
S rozbehom skočte z útesu a ako náhle sa objavíte vo vzduchu po výskoku pomocou tlačidla X, tak zatlačte pravú páčku na ovládači vpred a keď sa približujete k zemi už ju pustite. Auto sa stihne narovnať na kolesá. Pri výskoku z výšky sa dá spraviť dvojitá aj trojitá otočka.