Domov / Herné svety / Autá a Radiator Springs

Autá a Radiator Springs

Herný svet z animovaného filmu Autá hráčom ponúka rozľahlú lokalitu v mestečku Radiator Springs umiestneného v púšti. V jeho okolí je niekoľko pretekárskych plôch, kamenné útvary, rôzne cesty púštnou krajinou, alebo sa po postupnom splnení úloh dopracujete k rozšíreniu o oblasť zameranú na preteky. Cars sú skrátka Autá a tak nečakajte vodné plochy, neprístupné miesta, ale cesty, prašné cesty, dráhy a rôzne možnosti skákania a automobilovej akrobacie. Veď aj o tú v tejto hre pôjde. V hre začínate v mestečku, kde je pár budov, ohrada so sennými balmi a pasúcimi sa traktormi a starou stodolou. Tieto miesta spoznáte ako prvé, keďže sa ich týkajú aj prvé misie. Pokojne však môžete vyraziť zbierať predmety a hračky, pretože tých je na tomto svete naozaj veľa a McQueen, či iné autíčka v tejto hre, majú slušný motor, takže rýchla jazda je samozrejmosťou.

cars

Budovy
V mestečku Radiator Springs nájdete viacero budov a tie, ktoré nie sú v úvode hry sa objavia neskôr. Stodola, hlavná budova radnice, alebo benzínová puma stoja už na začiatku. Postupne vyrobíte aj pneuservis, kamaráta so špeciálnym benzínom vyrábaným ekologickým spôsobom z kukurice, ale aj armádny hangár s ďalším kamarátom. Budovy pritom kupujete pomocou TOY STORE, do ktorého prichádzajú práve plnením misií a zakúpiť ich je možné za zlatky, ktoré získavate opäť plnením misií, alebo rozbíjaním rôznych predmetov. Kúpená budova prichádza v podobe balíčka na stanovisko k radnici.

Cars, Autá a McQueen v Radiator Springs Cars, Autá a McQueen v Radiator Springs Cars, Autá a McQueen v Radiator Springs Cars, Autá a McQueen v Radiator Springs

Tam si môžete balíčky rozbaliť a pri budovách hneď vybrať ich umiestnenie. Tam sa na chvíľu následne objavia ohrady, žeriavy, stavenisko a efektne sa začne s výstavbou budovy. Väčšina budov má nejaké tlačidlo, ktoré po aktivácií zmení budovu, prípadne vytvorí skokanské plošinky. Skákaním a vytváraním kúskov dobíjate ukazovateľ pod autom a ten je možný použiť na extra turbo pohon. Skákanie je tiež úlohou v zopár misiách.

Zaujímavosti

  • Autá majú mierne odlišnosti od postavičiek klasických s nohami a rukami. Aj autá vedia skákať, preskakovať, no nelezú, neskáču z miesta na miesto (na pár vyvýšených kameňov). No taktiež používajú strelné zbrane. Využiť ich môžete pri pretekoch na oslabenie protivníkov. Zaujímavé je aj to, že hoci je hra pre deti od 7 rokov, preteky sú aj na obtiažnosti EASY pomerne zložité a vyžadujú viac skúseností v pretekárskych hrách.
  • Ak vám chýbajú nejaké zlatky, vydajte sa rozbíjať ohrady, kaktusy, senné valce, alebo ak sa chcete pobaviť, prikradnite sa k traktorom a zatrúbte.
  • Mesto sa dá skrášľovať pomocou umiestňovania predmetov na miesta, ktoré nájdete v mestečku. Ide o malé sivé body, ktoré vyzerajú ako stojany v zemi. Na ne je možné umiestniť napríklad parkovacie hodiny, lampy, poštové schránky, kvetináče, totálne hlúposti, smerové tabule a podobne.
  • Pozor na kamene, stĺpy a stromy. Ak vrazíte do čohokoľvek, tak to nie je taký problém, ako keď vrazíte do stromov, kameňov, budov, alebo stĺpov. To ako jedno z mála dokáže spomaliť, ak upaľujete v pretekoch.