Domov / Figúrky / Sulley

Sulley

Postava modrého chlpatého strašidla Sulleyho je jednou z hlavných postáv známeho animovaného filmu. V prvých momentoch hry sa stretáva hneď s prvou misiou rozbiť všetky dresy znepriatelenej školy, ktoré sa nachádzajú na školskom dvore. Po tejto misii sa môže postava zoznámiť s lokáciou. Od mnoho-okatého priateľa získate úlohu vystrašiť zopár robotov a úlohy zamerané na strašenie a robenie zla pokračujú ďalej a ďalej. Zadávateľmi a žiadateľmi o vaše služby sú bežní študenti, aj učitelia. Pri ich plnení môžete využiť svoje vlastnosti:

monster Sulley

  • Opatrná chôdza pomocou L2
  • Vystrašenie pomocou R2
  • Vypálenie vpred pomocou trojuholníka
  • Skok, potvrdenie pomocou krížika
  • Akcia zobrať, hovoriť, prijať, ukázať, nahradiť cez štvorec.

Strašenie
Hlavný spôsob útoku modrého chlpáča je vypálenie vpred a strašenie. Následne môže používať rôzne zbrane. Strašením plní mnoho úloh na začiatku a aj neskôr. Pre úspešné vystrašenie je potrebný moment prekvapenia a preto je nutné k obeti prísť zo zadu a pomaly v tichosti sa prikradnúť do potrebnej vzdialenosti. Následne spustíte rev a obeť vystrašenia skolabuje. Vypustí mnoho bodov a pokiaľ je to samotná úloha, objaví sa hlásenie o splnení, alebo spustí navigáciu zelenou šípkou na ďalšiu obeť v poradí.
V prípade, ak má postava vybavenie zbraňou, vystrašenie nebude fungovať. Postavy však majú možnosť profilovania, čiže v jednej profilovej výbave má zbraň v druhej nemá. Šípkou vľavo a vpravo sa vyberá medzi profilmi. Ak potrebujete po získaní prvej zbrane strašiť, skrátka len prepnete na profil bez zbrane. Zameriavanie priblížením je možné pomocou L1.

Jeho misie a spôsob plnenia
Začína v Campuse a následne prechádza na školský dvor a námestíčko. Tam nájde mnoho príležitostí na lezenie, skákanie a šplhanie. Vyššie budovy tu umožňujú viacero spôsobov ako dosiahnuť cieľ a ako sa dostať na niektorú zo striech, alebo výčnelkov. Všímajte si žlté kraje okeníc a architektonických tvarov, ktoré sa akoby leskli. To je náznak miest, na ktoré je možné vyliezť, alebo vyskočiť. Po opustení Campusu hneď na začiatku po prvých misiách získavate do TOY STORE metač toaletného papiera a takto vyzbrojený sa vydajte na školský dvor plný stromov, alebo k dvom sochám. Tie bude nutné vandalizovať práve toaletným papierom. Urobíte to jednoducho zameraním L1 a výstrelom pomocou R2. Pravá páčka pomôže s navigáciou zamerania cieľa. Čím bližšie ste, tým lepšie. Nejde však strieľať do príliš vysokého uhla nad vami a do pravého uhlu už vôbec nie. Strieľa toaleťák do diaľky je možné, no s menšou presnosťou. Kurzor sa pri správnom zameraním zmení z veľkého modrého na malý sivý.

Pokiaľ dostávate za úlohu zavesiť špeciálne vlajky na budovy, potom vedzte, že úloha ich zavesenia nie je na vás. Vlajky tam už zavesili priatelia. Vašou úlohou bude tieto pripravené vlajky rozbaliť a to sa udeje jednoducho prejdením po nej, vyšplhaním k nej, alebo šmyknutím sa po napnutom lane, kde je zavesená.