Domov / Figúrky / Rapunzel (Locika)

Rapunzel (Locika)

Rapunzel LocikaRapunzel je známa postavička z animovaného príbehu Na vlásku. V podstate je to zlatovláska, ktorá má tak dlhé vlasy, že ich môže spustiť dole z veže a vyšplhať sa po nich môže princ záchranca. Na vlásku je príbeh trochu iný. Tam po vlasoch šplhá akurát zlá macocha. S tou sa síce v Disney Infinity nestretneme (teda myslím), no Rapunzel svoju figúrku a následne postavičku v hre má. Vlasy má spletené do mohutného copu, takže jej nebudú prekážať pri pohybe. Čo vlastne táto postavička hre ponúka a ako sa s ňou hrá?

Figúrka a postava Rapunzel
Rapunzel v Disney Infinity je nepochybne figúrkou, ktorá môže prilákať pozornosť dievčat a zberateľov, ktorí ani len netušia, čo Disney Infinity je. Pripomína totiž veľkosťou inú známu sériu plastových figúrok iných princezien, len z inej doby. Na hlave má biely kvet a šaty má z jasnej fialovej farby. Vyhotovená je v polohe, akoby tancovala, alebo sa krútila. V hre sa objavuje po postavení na základňu so smiechom a hlasom podobným na ten z animovaného filmu. Hoci Rapunzel nemá svoj vlastný herný svet z rozprávky Na vlásku, ponúka hranie v TOX BOXe, v online režime, a samozrejme aj v jej vlastných misiách, ktoré sú dostupné priamo v hre v červenom svetle na hlavnom stanovisku, ide o červenú ikonu zemegule. Táto voľba otvára Rapunzel jej vlastné misie a súťaže. Príchod Rapunzel tiež vašu hru obohatí o niekoľko nových predmetov, ktoré môžete použiť vo svojom hernom TOY BOXe. Hlavne však prinesie rúry, po ktorých sa dá kĺzať a môžete sa tak hravo presúvať z jednej na druhú. Pohyb na nich je jednoduchý, aj keď „reverse mode / spätný chod“ by sa hodil trochu vylepšiť.
Zbrane a vylepšenia: Nepriateľov zneškodňuje tým, že po nich hádže panvice. Mimochodom s panvicou je aj vyobrazená v Hall of Heroes / Sieni hrdinov. Do ruky jej môžete dať čarovnú paličku, ba dokonca ju vybaviť zbraňami a vylepšeniami iných postavičiek, ktoré už máte odohraté.

Hra za Rapunzel
ADVENTURES sa rozdeľujú na nasledovné súťažné akcie:

  • Rapunzel’s Rail Ride: V hneď prvej hre si prídu na svoje milovníci tratí, potrubí a vôbec rýchlejšej akcie. Vašou úlohou je nazbierať za čo najkratšiu dobu lampáše. Pri nazbieraní 30 z nich v časovom limite získavate bronzovú medailu, pri 50 kusoch striebornú a ak si to švihnete na sedemdesiatku a stíhate, máte zlatú. Zábavná súťaž, ktorá pobaví a precvičí postreh, a trochu aj pamäť.
  • Battle Race: Pretekárčenie s Rapunzel sa síce v originálnom príbehu neobjavilo, no máme ho tu, keďže všetky postavičky sa môžu stretnúť s misiami pretekov. Popoluška má srandovný terénny kalištek, Rapunzel má riadneho tereniaka. Má poriadne kolesá, ktoré môžu byť pre začiatok nemotorné a široké na priechody úzkymi cestami, no chce to naučiť sa používať aj tlačidlá L a R na prednej strane ovládača pri Playstation 3, neviem ako na iných konzolách. Pri prejazde cez kanistre sa dá získať pohon navyše a nezabudnite, že náhle posunutie pravej páčky vpred aktivuje nitrák. Súčasťou tejto hry je aj používanie a odpaľovanie zbraní proti nepriateľom.
  • Lap Race: V tomto prípad eide o skoro to isté, len tu je to bez zbraní, opäť na štyroch kolesách a nutné je získať najlepší čas v troch kolách za sebou.
  • Battle Race Reverse: Opäť to isté, čo bolo druhé, len obrátene
  • Lap Race Reverse: A znova to isté na 3 kolách bez zbraní, len opačne
  • Off Road: Táto súťažná disciplína je už z názvu jasná. No zdanie klame. Pri celkom inom pohľade na hru sa to nezdá už tak jednoduché. Veď môžete vyskúšať.