Domov / Figúrky / Mr. Incredible

Mr. Incredible

Ako celkom prvú postavičku som si otestoval pána Úžasného. Pokiaľ s ním vstupujete do sveta hry v jeho meste, ktoré sa podobá na mesto z jeho animovanej filmovej podoby, čaká na vás, po pravde povedané, niečo na spôsob detského Grand Theft Auto. Pán Úžasný znáša skoky z veľkej výšky bez problémov. Obratne sa pohybuje a na nepriateľov dokáže útočiť hneď niekoľkými spôsobmi.

uzasni, Incredibles

Útok:
Pomocou pästí dokáže zraziť nepriateľa k zemi, pri stlačení trojuholníka na PS3 a jeho držaní sa pri blízkom nepriateľovi docieli opakovaná rana a definitívna eliminácia, pokiaľ nejde o veľmi silného nepriateľa. Klasický a často efektný útok je uchopenie nepriateľa pomocou tlačidla štvorca a následne L2, ktoré uchopeného nepriateľa mrští preč. 

Interakcia
Pán Úžasný si môže vo svojom sklade hračiek v hre nazývanom TOY STORE, uchovávať všetko, čo vyhral alebo získal. Medzi prvými vecičkami, ktoré získa po spustení hry, je rýchle auto, kabriolet. Tento kabriolet si môžete do hry privolať kedykoľvek počas hry, je však nutné byť pri niektorej z viacerých zastávok, kde po stlačení tlačidla štvorca sa privolá auto a to sa okamžite objavuje pri kraji cesty. 

Pán Úžasný plní úlohy
Môj pán Úžasný ako prvú úlohu riešil nepriateľov v prístave, kde ich rozprášil a dostal od polície aj ďalšie pokyny. Hra je v angličtine, takže bez slovníka alebo talentu na angličtinu môže byť dieťa trochu stratené. V každom prípade však nemusí tápať, pretože každá úloha je predsa len smerovaná zelenou šípkou. To je nápoveda, ktorá vás nasmeruje tam kam treba. Odporúčam teda potvrdiť tlačidlo SHOW ME v prípade, ak vám policajný šéf, alebo šéfka vašej organizácie dá nejakú úlohu, zobrazuje sa aj voľba navigácie k cieľu a to určite nepremeškajte. Po lepšom spoznaní mesta to už pokojne môžete zabudnúť. 
Stretnete sa s misiami ako napríklad pozbieranie zvieratiek po celom meste po tom, čo ich jeden robot vypustil z malej zoo pri moste. Najviac sa potrápite s chytaním opice, ktorá je drzá a prirýchla. Taktiež sa predtým stretnete s misiou, kde budete musieť zachrániť deti zo strechy a priviesť ich dole ku križovatke. Tu využijete lezecké schopnosti. Po zakúpení mosta sa spojíte s ostrovom a veľkým pamätníkom, ktorý je v skutočnosti vaša tajná základňa. Pred ňou môžete stavať niektoré budovy, napríklad telocvičňu, laboratórium a ďalšie. 
Japonský, alebo čínsky majster (ťažko rozoznať) vás v telocvični bude učiť jednotlivé prvky obrany a útoku voči nepriateľom a vylepšíte tak svoje schopnosti a kombá na tlačidlách ovládača. 

Pán Úžasný ako pretekár a letec
Autíčko možné kedykoľvek použiť a jazdiť s ním napríklad aj pretey v meste, za čo sú ďalšie bodíky. Preteky sa organizujú v troch obtiažnosťach, pri pokuse opakovane spustiť preteky sa automaticky posúva obtiažnosť z EASY na NORMAL a následne HARD. Samozrejme, môžete si ju zmeniť, no je to predsa len zážitok vyskúšať si všetky tri. Postupne sa dostávate k lepšiemu vozidlu s možnosťou streľby, kde bude potrebné aj strieľať na silnejších nepriateľov. Následne sa dostanete k vrtuľníku, s ktorým sa hravo naučíte lietať a aj pre vrtuľník sa tu bude nachádzať niekoľko misií. Samozrejme na čas. 

Pán Úžasná ako obhajca zákona
Vaša postavička pomáha polícií, ale aj bežným ľuďom. Celkom hravo zvládnete úlohy hľadania zločincov, ktorí sa budú skrývať v popolniciach. Odporúčam najskôr zneškodniť robotov a až potom odvážať zločincov do najbližších policajných dodávok. Navigácia k nim sa objavuje ihneď po uchopení zločinca. Pozor, v aute sa odveziete, zločinca si posadíte vedľa, no zdrhne vám. Niektorí utekajú, iní nie. Celá hra je stavaná skôr do zábavnej firmy, takže sa pri chytaní aj pobavíte.