Domov / Figúrky / McQueen

McQueen

Rýchle červené autíčko z animovaného filmu Cars je jeho najznámejšou postavou, hoci nie je postavou v pravom slova zmysle. Jeho premiéra v mestečku sa odohráva priamo v centre mesta, kde sa zoznámite so svetom, radnicou, „kameňom“ v podobe pohára, kde je možné pomocou SELECT vybrať MISSION LOG a TOY STORE. McQueen je auto, má kolesá a od toho môžete očakávať, že aj misie budú na vzdialenosti a kde tam sa objavia aj nejaké tie preteky, či úlohy spojené s akrobaciou. Prvé misie nie sú komplikované, no je dobré sa zoznámiť na okolí a pri prechádzkach mestom s ovládaním.

cars

Ak však chcete poznať jeho ovládanie a tajomstvá skôr, tu je krátky náhľad:

Vpred: R2
Otočenie rýchlo vzad: L1
Trúbenie: trojuholník
Akcia, alebo zaháknutie auta za seba: štvorec
Mrštenie počas zaháknutia, alebo potvrdenie rozhovoru: trojuholník
Driftovanie šmyku: L2 počas jazdy v zákrute
Skok: tlačidlo s krížikom
Aktivovanie turba: pri plnom turbo ukazovateľovi pravá páčka vpred

Cars, autá a McQueen  Cars, autá a McQueen

Hračky a vylepšenia
Vo vašom TOY STORE postupom času nájdete niekoľko vylepšení. Vašimi úlohami môže byť často niekoho odtiahnuť, alebo priniesť späť. Na to potrebujete reťaz za vaše ťažké zariadenie. Potiahnete tak napríklad autíčko, ktorému došiel benzín, alebo auto, ktoré sa stratilo a má poruchu. Sú misie, kde sa vám bude hodiť odtiahnuť aj dve vozidlá naraz. Pre tento typ úlohy sa vám bude hodiť reťaz „2“ z ponuky hračiek, a následne aj vyššie čísla. V ponuke hračiek nachádzate aj budovy, no taktiež zbrane, ktoré využijete pri súbojoch a pretekoch.

Prierez misiami
Mimo pretekanie, ktoré je popísané podrobnejšie v sekcii pretekov a stunts, sa stretnete s rôznymi misiami prevažne v okolí budov a následne aj mimo centrum mesta Radiator Springs. V mestečku je viacero sivých autíčok, ktoré budete v jednej misii prerábať, prestriekavať, alebo vylepšovať rôznymi konštrukciami, čiapkami, a predmetmi. Misie môžu vyzerať aj tak, že musíte vystrašiť traktory. Stačí sa k nim priblížiť, zatrúbiť pomocou trojuholníka a traktory sa zľaknú. Alergické autíčko vás môže poprosiť o zničenie zásob sena, pretože ho alergia ničí. Niekoľko misií od vás bude požadovať odtiahnuť autíčka, ktorým došiel benzín, na benzínovú pumpu. Stačí autíčko pritom len mrštiť z diaľky do stredu pumpy a úloha je splnená. V každom prípade stačí cez pumpu prejsť so zaveseným autom s prázdnou nádržou a ono sa stratí zároveň s prirátaním splnenia úlohy.
Z pomedzi predmetov, ktoré je možné v hre zbierať je za bežných okolností možné zbierať IN špeciálne predmety. Pri niektorých misiách budete zbierať aj plechovky s farbou, alebo kukuricu. Kukurica sa berie pomocou zaháknutia za autom pomocou tlačidla štvorca. Jedna z kukuríc sa bude nachádzať vo vzduchu na kameni a tak pri preletu okolo nej budete musieť stihnúť moment stretu. Neskôr kukuricu vystriedajú napríklad chilli papričky. Vždy z toho budete mať úžitok, lebo vám kamarát z nich vytvorí špeciálne palivo pridávajúce ďalší dielik turba.