Domov / Figúrky / Jack Sparrow

Jack Sparrow

Jack Sparrow je ústredná postava trilógie Piráti z Karibiku v podaní Johnyho Deppa. Tu sa príliš na herca nepodobá, ide o animovanú podobu filmu a tak má aj trochu inú podobu. Určite je to však pirát a aj vás v hre čaká pirátske dobrodružstvo. Jack Sparrow je postava obsiahnutá už v štartovnom balení INFINITY, takže aj vo vašom prípade zrejme bude jednou z troch postáv s ktorými začínate hrať. Dovolím si povedať, že táto postavička bude ideálna pre všetkých, čo by za iných okolností siahli po veľkom množstve iných pirátskych hier s prístavmi, sudmi, šabľami a hradmi. V tejto chvíli však vo viac mladším hráčom prijateľnej podobe sa stretávate s postavou, ktorá skáče, mácha šabľou, rozbíja sudy, debny a samozrejme plní úlohy tak, ako aj iné postavičky vo svojom svete. Jacka Sparrowa spustíte pochopiteľne len v krajine PIRATES a jeho príbeh začína, ako inak, na vode.

Jack Sparrow Zbroj: 
– Pirátska šabľa
– Pištoľ

Z vody na súš
Jack nezačína na svojej Čiernej perle, ale na malom člne a musí sa dostať cez prekážky v prístavnom kanáli v noci v podobe plávajúcich debien, či padajúcich kusov hradieb. Jednoduchým pohybom vpred s postavou prekonáte vzdialenosť až sa nakoniec vylodí na brehu pri drevenej bráne. Práve tu sa začína celé dobrodružstvo Jacka Sparrowa. Ako celkom prvá úloha bude zničiť pár kostnatých nepriateľov a potom vyslobodiť kamaráta z hradnej veže. Už v úvode tak hráč dostáva za úlohu naučiť sa skákať a šplhať. K niektorým z disciplín jednoducho získate nápovedu v podobe vznášajúce sa otáznika. Zo začiatku niektoré nápovedy nepíšu v texte, čo máte robiť, ale to jednoducho Jackovi ukáže iný jeho priehľadný obrys. Prvé misie odhalia prístavné mesto za denného svetla a v ňom bude môcť Jack prechádzať stavbami, plniť úlohy, otvárať truhlice, zbierať zlatky a bojovať proti protivníkom. Ako prvé je mu umožnené kúpiť si loď a následne za zbierané zlatky môže dokupovať vylepšenia, kanóny a ďalšie. 

Kupovanie sa deje prostredníctvom tlačidla SELECT pri na bielo žiarivej levitujúcej kocke a výberom TOY STORE. Sklad hračiek, čo Toy Store v preklade znamená, sústreďuje všetky predmety, ktoré môže postava mať. Jednotlivé z nich sa dajú kúpiť a prvou z nich je loď ktorá do prístavu príde s veľkou pompou, len čo si rozbalíte pri lodi čínskeho obchodníka zásielku. 

Na svojej lodi
Na vašu loď sa dostávate celkom rýchlo po splnení pár drobných úloh. Keď sa prvý krát chopí kormidla a odstrelí si v kamennej sutine priechod na otvorené more, pocítite herný žáner, ktorý častý nebýva. Ovládate veľkú pirátsku loď na vlniacom sa mori. Ovládanie sa vtedy mení z ovládania postavy na ovládanie celej lode, rovnako ako kanónov. Streľba z kanónov je rovnaká ako pri klasickej streľbe pomocou R2 (pri Playstation 3). Na lodi má Jack niekoľko členov posádky. Jack môže manévrovať, no ak sa počas plavby alebo boja rozhodne odísť od kormidla, prevezme ho jeho zástupca a vy môžete obsadiť kanón, alebo nebodaj preskočiť na inú loď. Misiu s útokom na inú loď môžete splniť útokom lode, alebo aj vlastným kanónikom. 

Postreh
Zaujímavé na postave Jaacka Sparrowa je, že možno nie je nahorovená originálnym J. Deppom, no podobným štýlom. Zábavné je sledovať aj správanie postavy. Prejavuje radosť a rôzne až šialené kúsky pri ignorovaní a nepozastavení hry. Správa sa podobne ako pirát vo filme. Pri opustení dela po streľbe, či len jeho teste, si všimnite, že sa raduje ako malý chlapec a poskakuje. Tvorcom teda záležalo aj na autentickosti niektorých prvkov, ktoré sa divákom a fanúšikom filmu k postave viažu.