Domov / Komunita / Aké je Disney infinity 3.0 v Star Wars edícii? Perektné!

Aké je Disney infinity 3.0 v Star Wars edícii? Perektné!

Pred pár dňami sa konečne na pultoch v obchodoch objavilo Disney infinity 3.0 a aby sme priznali, už hráme. Aké sú prvé pocity? Mať viac času, zrejme popíšeme viacero riadkov, viacero strán a možno by to bolo na samostatný web. Tematika Hviezdnych vojen je zachovaná na výbornú, atmosféru má hra výbornú. Vytknúť jej môžeme jedine ak mierne upravenú grafiku pre potreby sveta Disney Infinity. Predsa len si už hhráči DI zvykli, že aj Marvel super hrdinovia boli zjednotení s Disney postavičkami a svetom. Nejde o žiaden rušivý prvok, pre niekoho to môže byť dokonca plus. Postavičky nie sú hercami a ich tvárami. Sú v hernej podobe samozrejme a plastové figúrky sú aj tentoraz excelentne vyhotovené.

Prvé postrehy z prvého hrania
Čo si všimnete ako prvé pri hraní Disney Infinity vo verzii STAR WARS Twilight of the Republic je určite úvod, v ktorom si môžete vyskúšať v jednej línii bez prestávky niekoľko podôb hry. Ide o krátku výuku pohybu a fungovania hry. Ocitáte sa následne v celkom inom TOY BOXE, čiže otvorenom svete, než sme boli zvyknutí doteraz. Novému TOY BOXu sa určite budeme podrobne venovať. Z neho však zvoľte vstup do Playsetu – herného sveta Twilight of the Republic. Práve vtedy začne tá pravá akcia.

Hviezdne vojny sa odohrávajú na známych planétach, aj keď nie postupne podľa Epizód podľa filmu. Objavujú sa tu aj nové postavičky a viacero mimozemských civilizácií. Nebudú však chýbať aj známe miesta ako napríklad sieň a zasadanie rytierov Jedi. Pohybovať sa môžete v meste plnom výškových budov a pri nesprávnom manévri či skoku môžete pokojne zletieť dole. Ešte že to nie je taký veľký problém a hra pokračuje aj naďalej.

Star Wars Obiwan

Hrať je naozaj čo
Už po spustení hry a splnení úloh po vstupe na druhú planétu istotne pochopíte, že táto hra nebude lážo-plážo. Môže za to hneď niekoľko misií, ktoré vám ponúkajú dôležité postavy v hernom svete, ale aj menej dôležité. Sú to náhodní pocestní, ktorí majú problém a vy im ho môžete pomôcť vyriešiť. Zbaviť teroru, zneškodniť nepriateľov, vyčistiť mesto od slimákov, ubrániť budovu, či niektorú postavičku. Všetky tieto bočné aj hlavné misie, ktoré môžete splniť pomerne jednoducho aj vďaka GPS navigácii, ktorá vás nasmeruje kam ísť, prinášajú v konečnom dôsledku mnoho bodov a vylepšení, ktoré vám dovolia nakupovať v strome vylepšení ďalšie vlastnosti a teda upgrade. Misii je dostatok a nezabudnite, že cestujete medzi štyrmi planétami. Keď nebude čo hrať, čo nebude tak skoro, dokúpime ďalší svet STAR WARS. Ten súčasný bude zatiaľ stačiť.

Viditeľné inovácie a útok
Oproti predchádzajúcim hrám je viditeľný redizajn a vôbec iná štruktúra stromu vylepšení. Delí sa na tri vlastnosti. Liečenie, obrana, či útok. Rytierovia Jedi majú vlastnosti pohybovania fyzickými predmetmi aj ovplyvňovaním mysle. Vychutnáte si obe vlastnosti. Už v základe však máte primárny útok mečom, blokovanie útoku, alebo ostré vyrazenie vpred, ktoré využijete pri úniku. Strom vlastností však nie je jediný, čo sa dočkal zmeny. Sme vo svete Hviezdnych vojen a tak sa samozrejme mení celý interface na trochu iný dizajn. Iný druh sveta si žiada naozaj dizajn a zvuky známe zo slávnych filmov. Inovácie sú určite viditeľné mimo interface aj v loadingu a vzhľadu okien. Stále je to však Disney Infinity. Zásadne sa však od predchodcov naozaj nemení.

Figúrky od startpacku po sólo
V štartovnom balíčku je dvojica figúrok. DI 1 a DI 2 ponúkli tri, no DI 3 prináša len dve. Aj tie postačia na pekný herný zážitok. Dá sa predpokladať, že obľúbenou bude figúrka majstra Yodu. Ďalšia zakúpiteľná extra bude figúrka Obi Wana Kenobiho a zrejme aj Han Sola a Chewbacu. Základné figúrky, ktoré držím v rukách pri písaní týchto riadkov, sú naozaj krásne. Meče sú z mäkkého priehľadného plastu. Podklad figúrok je zo svetlého materiálu, ide akoby o kameň alebo tvrdý piesok z nehostinnej planéty, na ktorej stoja. Ručne maľované sú pekné a nepochybne v tomto prípade pôjde o zberateľský artikel. Anakina už u nás ocmúľal pes, no na jeho útočnej sile sa tým nič nemení.

Mohlo by zaujímať

Disney infinity 3.0

Disney oznámilo ukončenie vývoja Disney Infinty a služieb

Disney má už jasno. Oficiálne končí s ďalším vývojom ďalších herných svetov, ďalších postavičiek, a výrobou ďalších figúrok do rozsiahleho sveta Disney Infinity.