Domov / Komunita / 5x prečo Disney nahnevalo zrušením online rozhrania

5x prečo Disney nahnevalo zrušením online rozhrania

Nasledovný článok je určený skôr pre tých, ktorí potrebovali pripojenie k hre a hrávali online. Väčšina hráčov na Slovensku nefungovalo na online režime a nepretekali v online multiplayeri.

Ahsoka seknutie, star wars

Disney si nepochybne veľmi dobre uvedomuje, že zrušením ďalšieho vývoja nových hier Disney Infinity možno nenahnevalo hráčov tak, ako odstrihnutím online rozhrania, možnosti nákupov a hrania po sieti s ostatnými. Plánované ukončenie online rozhrania a komunitného obsahu totiž spôsobí, alebo už spôsobilo 5 zásadných problémov a evokuje ďalšie otázky, na ktoré však nedostaneme odpoveď.

1. Zmysel Toy Boxu upadne

Mať vo vlastnej hre možnosť bohatých možností úprav a modelovania krajiny je fajn. Ale na čo je to všetkým tým ľuďom, ktorí to robili pre ostatných, pýšili sa svojimi svetmi a bavili sa práve na výstavbe svetov pre ostatných? Toy box bol pre mnohých o tom, že strávili hodiny a dni na vybudovaní sveta s ktorým potom vyrazili na internet. Táto možnosť zmizne.

2. Na čo sme kupovali figúrky?

Mnoho figúrok nemá svoj herný svet. Použiteľné tak sú len ako zberateľské figúrky mimo hru, alebo v hre na online hru, či Toy box. Lenže ak nie som fanatik do hry Toy Box odstrihnutý od sveta, na čo mi je taká figúrka? Disney nalákalo mnoho hráčov na nákup takých ako Jasmína z príbehu o Aladinovi, figúrku Káčera Donalda, Mickeyho Mousa, Minie, Elsy, Anny, Rapunzel a mnohých iných, ktoré svoje svety nemajú. Teraz sú použiteľné len do minihier a rôznych menších zábaviek.

3. Načasovanie

Disney niečo také mohlo avizovať skôr a upozorniť v predstihu ešte väčšom. Alebo aspoň zlacniť herné figúrky, pripraviť ospravedlňujúce podmienky. Predajcovia po celom svete nemôžu ísť s cenou dole, lebo tá je vysoká všade. Ak ste veselo nakupovali v záujme fungovať v online svete, čo chvíľa si to už nezopakujete. Online nákupy sa čoskoro skončia a 3. Marca sa už vôbec nepripojíme na žiadnu online funkciu.

4. Cena

Áno, k tej cene. Hra je drahšia a figúrky rovnako tak. Je to tak na celom svete. Figúrky sú precízne, krásne a tá cena je teda pochopiteľná. Ibaže sú to hráči, ktorí si to kupovali za túto vysokú cenu a možno aj preto, že nechceli hrať, áno samozrejme – kvantum herných svetov a hodiny a hodiny hrania bez nutnosti sa pripojiť – ibaže, sú medzi nami takí, čo hrajú online a pri cene všetkého očakávajú aj takúto možnosť.

5. Už nie je Infinity

Disney Infinity už nie je Infinity (nekonečné), veď tu je poriadny dôkaz o jeho obmedzení. Nekonečnosť by sa mala ako-tak zachovať v režime Toy Box, no aj ten je už onedlho len vo vašej konzole a nikde inde.

Mohlo by zaujímať

základňa disney infinity zberateľská

Základňa zo zberateľskej veľkej verzie – beštia z pod zeme

V zberateľskej edícií nájdete ďaleko viac, no najmä poriadnu krabicu, ktorá tvorí ten najväčší diel. Špeciálnu základňu v tvare mohutnej mrazivej beštie...